Olkusz

Zapraszamy w najbliższą sobotę 26 marca na bezpłatną wycieczkę „Poznaj historię Srebrnego Miasta”, która inauguruje tegoroczną akcję „Olkuskie Spacery Historyczne” organizowaną od kilku lat przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu we współpracy z partnerami.

Zaplanowano dwie tury spaceru. Uczestnicy wycieczki spotykają się o godzinie 10.00, a następnie o godzinie 12.00 przed Punktem Informacji Turystycznej w Olkuszu (ul. Floriańska 8). Stamtąd prowadzeni przez przewodnika – pracownika Punktu udadzą się na spacer po olkuskiej starówce. Będą mieli okazję nie tylko poznać historię miasta i najważniejszych budowli, ale także dowiedzieć się wielu ciekawostek o historii olkuskiego górnictwa i herbu miasta oraz poznać Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich. Dla uczestników przygotowano też dodatkową niespodziankę.

Szczególnie zapraszamy do udziału w spacerze, który pozwoli na poznanie historii naszego miasta, rodziny uchodźców z Ukrainy. Dzięki współpracy z olkuskim Zespołem Szkół nr 1, wolontariusze – uczniowie „Mechanika” pochodzący z Ukrainy będą tłumaczyli wypowiedzi przewodnika na język ukraiński. Uczestnicy wycieczki otrzymają także bezpłatne materiały promocyjne Olkusza i Małopolski w języku polskim i ukraińskim.

Bezpłatny spacer odbywa się w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2022”. Jego organizatorem jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, a partnerami: Zespół Szkół nr 1 w Olkuszu, Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu oraz olkuski oddział PTTK. Patronat medialny: Przegląd Olkuski i Gazeta Olkuska.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze