przedszkole Kopiowanie

 

Radni Gminy Trzyciąż podczas marcowej sesji powołali do życia nową placówkę oświatową, dla której organem prowadzącym będzie Gmina Trzyciąż. Jest nią Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym w Trzyciążu, którego budowa dobiega właśnie końca. Aby sprostać wymogom prawa i umożliwić działalność placówki od 1 września rozpoczęto już proces naboru.

Organizacja pracy nowo powstałej placówki jest dość skomplikowana, ponieważ konieczne jest prowadzenie wielu działań równocześnie. Trzeba zakończyć budowę i związane z tym formalności, przeprowadzić konkurs na dyrektora placówki, zatrudnić personel i jednocześnie dotrzymać terminów związanych z naborem dzieci do przedszkola na rok szkolny 2019/2020, czyli od 1 września 2019 r.  Ten, najbardziej interesujący rodziców problem, związany z wypełnieniem wszystkich obowiązujących przepisów, rozwiązano w następujący sposób: zapisy do Samorządowego Przedszkola w Trzyciążu będzie prowadził urzędujący aktualnie dyrektor innej publicznej placówki oświatowej z terenu gminy, a konkretnie dyrektor Szkoły Podstawowej w Jangrocie. Tym samym wszyscy rodzice zainteresowani posłaniem dzieci do nowego przedszkola w Trzyciążu będą składali wnioski u dyrektora Zdzisława Kiecy w SP w Jangrocie.

Zgodnie z zasadami przyjętymi na podstawie obowiązujących przepisów przez Radę Gminy Trzyciąż, składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w pierwszym terminie potrwają od 1 do 12 kwietnia  2019 roku. 15 kwietnia 2019 roku będzie już znana lista dzieci zakwalifikowanych, a przez kolejne dwa dni rodzice powinni potwierdzić, że ostatecznie decydują się na korzystanie z usług placówki w formie pisemnego oświadczenia.

O przyjęcie do przedszkola mogą ubiegać się dzieci w wieku od 3 do 4 lat zamieszkałe na terenie gminy Trzyciąż. Dzieci zamieszkałe poza obszarem gminy Trzyciąż mogą być przyjęte do przedszkola, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego przedszkole nadal będzie dysponowało wolnymi miejscami. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola w Trzyciążu można pobrać ze strony internetowej gminy: https://gminatrzyciaz.pl

Na razie nie będzie prowadzony nabór dzieci do żłobka, który zostanie uruchomiony w terminie późniejszym, prawdopodobnie w styczniu 2020 r.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze