Centrum Kultury już niedługo odzyska swoją świetność. Przed kilkunastoma dniami rozpoczęła się oczekiwana od wielu lat pierwsza część gruntownej restauracji budynku. Za 536 tysięcy złotych w tym etapie remontu będą wykonane: wymiana podłogi z nową izolacją i impregnacją desek na scenie sali widowiskowej, wymiana drzwi zewnętrznych, wymiana parkietu w sali widowiskowej, przystosowanie wejścia na salę dla osób niepełnosprawnych, wymiana okien na plastikowe z szybami zespolonymi wraz z parapetami zewnętrznymi i wewnętrznymi w całym budynku, ocieplenie dachu oraz elewacji frontowych budynku.

Projekt termomodernizacji, przygotowany przez magistrat, realizowany jest w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, dzięki pieniądzom gminy oraz dotacji przyznanej przez Zarząd Województwa Małopolskiego.
Obecnie wymieniono już część okien w korytarzu i pomieszczeniach biurowych, zmieniono i ocieplono pokrycie dachu na całym budynku. W okresie wakacyjnym wymienione zostaną okna w sali lustrzanej i restauracji. Następnie ruszą prace przy remoncie sceny i podłogi na widowni oraz ociepleniu ścian i tynkowaniu budynku.
Początkowo, zgodnie z projektem, całość prac remontowych i modernizacji Centrum Kultury miała zamknąć się w kwocie 1 218 403,88 zł. Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał dotację w wysokości 699 084,19 złotych, resztę, czyli 519 319,69 zł miała dołożyć gmina Wolbrom. Jednakże w drodze przetargu wyłoniono wykonawcę, który wszystkie planowane w projekcie prace remontowe wykona za 536 tysięcy złotych! Pomniejszoną wskutek korzystnego przetargu dotację z województwa władze gminy chcą wykorzystać do dalszych remontów. Dlatego też zwrócono się do Zarządu Województwa o przeniesienie zaoszczędzonej kwoty dotacji w wysokości 500 tysięcy zł, na inne konieczne do wykonania prace modernizacyjne. Z tych pieniędzy można wykonać prace związane z wymianą instalacji elektrycznych w otoczeniu budynku i sali kinowej, konserwację drenaży odwadniających oraz prace w pomieszczeniach pod sceną i w sali lustrzanej.

Źródło: www.wolbrom.pl

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o