W gminie Bolesław rozpoczął się remont ciągu dróg powiatowych: ul. Laskowskiej w Bolesławiu i ul. Bolesławskiej w Kolonii do skrzyżowania z „krajówką”.

Inwestycja o wartości 4 902 527,59 złotych brutto realizowana jest w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, z którego powiat olkuski uzyskał 50 proc. dofinansowania. Pozostałe 50 proc. finansują po równo gmina Bolesław i powiat.

Zgodnie z projektem, od ul. Głównej do ul. Plesińskiej zostanie przebudowana nawierzchnia. – Na tym odcinku szerokość jezdni będzie wynosiła 6 mb. Zostaną odtworzone istniejące zjazdy do granicy pasa drogowego. Ponadto w ramach przebudowy zjazdy w ciągu chodnika, a także te, które w stanie istniejącym były z nawierzchni utwardzonej, zaprojektowano z kostki betonowej. Zjazdy do posesji w przekroju drogowym zaprojektowano z kruszywa, a do działek o charakterze usługowo-przemysłowym oraz na drogi lokalne – z nawierzchni bitumicznej – informuje Zarząd Drogowy w Olkuszu.

W ramach inwestycji chodnik od ul. Głównej do ul. Wyzwolenia zostanie przebudowany, a w rejonie skrzyżowania z ul. Browarną pojawi się zatoka autobusowej z wydzielonym miejscem pod wiatę przystankową. Z kolei od ul. Wyzwolenia do drogi krajowej nr 94 zaplanowano budowę nowego prawostronnego chodnika o szerokości 2 mb.

W projekcie ujęto również budowę kanalizacji deszczowej na długości ok. 542 mb na odcinku od ul. Głównej w kierunku drogi krajowej nr 94 oraz na długości ok. 330 mb od drogi krajowej nr 94 w kierunku ul. Głównej. Na pozostałym odcinku zostaną wykonane rowy przydrożne.

Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego. W tym celu zaplanowano budowę wyniesionego przejścia dla pieszych z dedykowanym oświetleniem wraz z aktywnym oznakowaniem przejścia w rejonie skrzyżowania z ul. Główną (przed przejściami dla pieszych będą zamontowane płytki chodnikowe integracyjne z wypustkami dla osób niewidomych i słabowidzących). Kolejne rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa to: budowa wyniesionego skrzyżowania ul. Laskowskiej z ul. Wyzwolenia w Bolesławiu oraz budowa solarnych radarów ze znakami zmiennej treści informującymi o prędkości zbliżającego się pojazdu w odległości około 120 mb od skrzyżowania z ul. Szkolną jadąc w kierunku drogi krajowej nr 94.

-Przepraszamy za wszelkie niedogodności i utrudnienia związane z remontem. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia robót drogowych i – w miarę możliwości – wybieranie ulic alternatywnych – apelują władze gminy Bolesław.

Inwestycja powinna być gotowa do końca maja 2021 roku.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o