Dwie szkoły, Dom Ludowy i Ośrodek Pomocy Społecznej – na termomodernizację tych obiektów Bolesław, Klucze i powiat olkuski otrzymały unijne dofinansowanie. Wszystkie projekty uzyskały dofinansowanie w ramach konkursu na głęboką modernizację energetyczną budynków użyteczności publicznej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Gmina Klucze ogłosiła już przetarg na termomodernizacyjne prace w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ryczówku i Domu Ludowym w Cieślinie. W obu obiektach zaplanowano: docieplenie ścian, stropów, stropodachów; wymianę poszycia dachowego i starej stolarki okiennej i drzwiowe, modernizację oświetlenia (wymiana starych źródeł światła w obiekcie na energooszczędne oświetlenie z wykorzystaniem technologii LED), modernizację systemu grzewczego, montaż nowych grzejników oraz budowę instalacji fotowoltaicznych. Wysokość dotacji to 1 639 900,57 złotych.

O trwających już pracach w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławiu niedawno pisaliśmy. Roboty obejmują m. in. wymianę konstrukcji i poszycia dachu, przemurowanie kominów od poziomu stropów nad piętrem, wymianę okien w piwnicach i na piętrze, docieplenie ścian, wymianę drzwi wejściowych zewnętrznych, wykonanie instalacji odgromowej. Prace wykonywane przez firmę „BUDIMAT” z Białej Niżnej powinny zakończyć się w sierpniu. Wartość inwestycji to 678 905,26 złotych, a przyznana dotacja 406 974,14 złotych.

„Kompleksowa termomodernizacja budynków oświatowych” – na ten projekt o wartości 5 150 293,38 złotych powiat olkuski otrzymał 3 029 165,15 złotych. Chodzi o termomodernizację budynku IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. Zaplanowane roboty dotyczą: docieplenia ścian zewnętrznych i stropodachów, wymiany pozostałych starych okien i drzwi zewnętrznych, kompleksowej wymiany wewnętrznej instalacji c.o., wymiany wewnętrznego oświetlenia na energooszczędne, montażu systemu fotowoltaicznego do produkcji energii elektrycznej na potrzeby własne. Zostaną także zamontowane urządzenia do rozliczania ciepła (liczniki ciepła i ciepłej wody) oraz urządzenia utrzymujących zadaną temperaturę. Projekt ma zostać zrealizowany w latach 2020 – 2022.

fot. UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze