Klucze

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Gmina Klucze rozpoczęła dziś sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach: do 30 grudnia każdy może zakupić do 1,5 tony „czarnego złota”.

„Dzisiaj startujemy z dostawą węgla dla mieszkańców naszej gminy, cena brutto za tonę 1790 PLN. Na tę chwilę mamy w sprzedaży kostkę z kopalni Wesoła w Mysłowicach. Lada dzień mamy mieć na składzie ekogroszek z kopalni Ziemowit Lędziny, oczywiście w tej samej preferencyjnej cenie. Kwalifikowanym dostawcą węgla jest firmą z Trzebini Tresko, a węgiel wydawany jest przez lokalny skład węglowy Rodaki Rzeka. Koszty sprzedaży zostały skalkulowane po uwzględnieniu ceny zakupu na kopalni, kosztów transportu na skład i koszty składowania, załadunku i ważenia. Transport ze składu do miejsca zamieszkania pokrywa kupujący” – informuje Wójt Gminy Klucze Norbert Bień.

Pracownicy gminy będą teraz informować telefonicznie oraz mailowo osoby, które złożyły stosowne wnioski o zakup, o sposobie dokonania transakcji i odbiorze węgla ze składu. Warto zaznaczyć, że wciąż można składać wnioski na zakup węgla po preferencyjnych cenach – szczegółowe informacje udzielane są w kluczewskim urzędzie, a formularz dostępny jest na stronie internetowej www.gmina-klucze.pl

Jak informowaliśmy wcześniej, węgiel po preferencyjnej cenie może kupić osoba, której wypłacono lub przyznano dodatek węglowy lub która wpisała lub zgłosiła w Centralnej Ewidencji Emisyjności Ciepła źródło węglowe jako główne źródło ciepła. Zgodnie z ustawą, mieszkańcy będą mogli dokonywać zakupów węgla w dwóch etapach: pierwszą półtoratonową transzę można nabyć do końca bieżącego roku, a drugą do końca kwietnia.

Lada dzień powinna ponadto ruszyć sprzedaż w pozostałych gminach powiatu olkuskiego, o czym będziemy informować na bieżąco.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze