Powiat

W poniedziałek, 11 stycznia 2021  r., rozpoczął się proces testowanie na obecność SARS-Cov-2 nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania potrwają do końca tygodnia. 

Jak czytamy w rządowym serwisie www.gov.pl, badania są dobrowolne i bezpłatne. Mogą się na nie zgłosić nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

– Za pośrednictwem kuratoriów oświaty i Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych zebrano informacje o zapotrzebowaniu na testy. Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierały listy imienne i oświadczenia od każdego zainteresowanego badaniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na badanie. Każdy nauczyciel i pracownik szkoły, który zgłosił się do badania otrzyma odpowiednie skierowanie – informują przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia.

Badania wykonywane są za pomocą testu PCR, głównie w jednostkach inspekcji sanitarnej oraz w punktach „driver thru”. Organizator badania zapewnia, że każdy jego uczestnik otrzyma wyniki najpóźniej w niedzielę, 17 stycznia 2021 r. Będzie można go sprawdzić poprzez Internetowe Konto Pacjenta pod adresem: https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
2 lat temu

Zalogują się na konto, a tam w nagrodę ZONK. Domowe więzienie dla nich na 10 dni, a dla domowników na 17 dni.