fontanna

Mamy dobrą informację dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach. Na rynku powstanie lodowisko z prawdziwego zdarzenia. Niespodziankę dla mieszkańców sfinansuje gmina Olkusz i powiat olkuski.

Lodowisko ma mieć imponujące rozmiary. Na ten cel zostaną wykorzystane miejsca postojowe wokół płyty rynku. Wjazd na centralny plac w mieście nie będzie możliwy, gdyż właśnie wokół płyty zostanie zbudowany tor lodowy.

Powiat chce na ten cel pozyskać fundusze zewnętrze. Większym sprytem wykazały się władze gminy, które środki wyasygnują z miejskiej kasy. Ta co prawda świeci pustkami, ale burmistrz wymyślił, jak „zarobić” na lodowisko. Fontanna na rynku zostanie udostępniona mieszkańcom szukającym ochłody w upalne dni. Pod jednym warunkiem – trzeba będzie za to zapłacić. Nie wiadomo jeszcze, jakie dokładnie stawki wchodzą w grę. Taką decyzję podejmą miejscy radni. Wiadomo jedynie, że dla dzieci obowiązywać ma 50 – procentowa zniżka. Specjalne rabaty będą przysługiwać także rodzinom wielodzietnym, gdyż korzystanie z fontanny ma zostać ujęte w Karcie Dużej Rodziny.

Dla mieszkańców przygotowano też dodatkową atrakcję. Dzięki uprzejmości Straży Miejskiej, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom olkuszan i chce w pełni wykorzystać miejski monitoring, już od 1 maja będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fontannie. Opłaty za zdjęcia także zostaną przeznaczone na powstanie lodowiska.

Władze miasta do koncepcji podeszły kompleksowo. Jeśli ktoś nie ma własnych łyżew, będzie mógł je wypożyczyć. Tym zajmą się radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki olkuskiej Rady Miejskiej. Wypożyczalnia mieścić się będzie w budynku dawnego starostwa. Przy okazji, razem z przewodnikiem będzie też można zwiedzić najciekawsze zakamarki byłego urzędu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zosia
zosia
9 lat temu

a ja slyszalam,ze lodowisko ma byc nad parkingiem,ma sie wychodzic poschodach na wysokosci 20 metrow wężykiem a fontanny maja wyvhodzic z lodowiska brawo p.burmistrz a radni olkusza juz nie pisze z jakiej obcji maja otwierac lodowisko na lyzwach w samych slipach/

Zorro
Zorro
9 lat temu

Żart prawie tak zabawny jak wczorajszy artykuł o Burmistrzu 🙂

apel mieszkanców
apel mieszkanców
9 lat temu

fontanna powinna być bezpłatna dla kąpieli bezdomnym, a lodowisko do wyślizgania nieudaczników z RM

PXT
PXT
9 lat temu

[quote name=”krzych”]Pryma aprylis 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 :lol:[/quote]
Ja bym chętnie w dniu dzisiejszym przeczytał informację, że SM będzie pracować nadal, a policja to fajne chłopy- oczywiście patrząc przez pryzmat suchej oceny prima aprilisu, będącego raz w roku.

y
y
9 lat temu

jak to dzieci mają zapłacić za darmowy parking dla półtorej setki aut okupujących to co miało być starówką?..po..ebało kogoś i to dosłownie.

Protestuję
Protestuję
9 lat temu

[quote name=”Protestuję”]Na ostatniej nadzwyczajnej sesji rady powiatu starosta Paweł Piasny wyraźnie mówił, że pozyskane przez niego fundusze powiat przeznaczy na zbudowanie na środku rynku staropolskiej oberży z całodobowym wyszynkiem darmowego piwa dla wszystkich chętnych mieszkańców powiatu. Teraz nagle taka zmiana. Skąd pomysł by w kwietniu robić lodowisko? Kto to widział? I komu ma to służyć?. Dzieci i tak jest coraz mniej w powiecie, wiec kto będzie jeździł tam na łyżwach? Natomiast ludzi sfrustrowanych obecną sytuacją w powiecie, zdesperowanych i pragnących utopić swoje żale w alkoholu stale przybywa i dzięki takiej inicjatywie mieliby gdzie tego dokonywać. Trzeba być słownym,a nie wystawiać ludzi do wiatru.[/quote]
Protestujący/a do kogo to piszesz?Czyżbyś nie wiedział/a, że większość czytelników nie wie co to żart ironiczny i potrafi tylko zrozumieć to co ma napisane w dowodzie osobistym, a Ciebie uważa za tępaka nie rozumiejącego, że ten artykuł to żart primaaprilisowy?

misia
misia
9 lat temu

[quote name=”felik100″]dobry żart brawo przeglądzie olkuski 😀 :lol:[/quote] do Felik100 ales sie Pan wychylil , przeczytaj Pan Puls Olkusza Osucho-Kmitowy , ciekaw zem jest co Pan powiesz?

Protestuję
Protestuję
9 lat temu

Na ostatniej nadzwyczajnej sesji rady powiatu starosta Paweł Piasny wyraźnie mówił, że pozyskane przez niego fundusze powiat przeznaczy na zbudowanie na środku rynku staropolskiej oberży z całodobowym wyszynkiem darmowego piwa dla wszystkich chętnych mieszkańców powiatu. Teraz nagle taka zmiana. Skąd pomysł by w kwietniu robić lodowisko? Kto to widział? I komu ma to służyć?. Dzieci i tak jest coraz mniej w powiecie, wiec kto będzie jeździł tam na łyżwach? Natomiast ludzi sfrustrowanych obecną sytuacją w powiecie, zdesperowanych i pragnących utopić swoje żale w alkoholu stale przybywa i dzięki takiej inicjatywie mieliby gdzie tego dokonywać. Trzeba być słownym, a nie wystawiać ludzi do wiatru.

bolo
bolo
9 lat temu

moglibyście się trochę wysilić w prima-aprilis takie wiadomości większość myślących od razu wychwytuje.

obywatel
obywatel
9 lat temu

I znów dostaliśmy w pysk,od mafii zwanej dla zmylenia obywatelską.

felik100
felik100
9 lat temu

dobry żart brawo przeglądzie olkuski 😀 😆

Młody
Młody
9 lat temu

Też o tym słyszałem, boki boiska mają byc podobno z zaginionych płyt z poprzedniej nawierzchni rynku. Słyszałem także że „ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” i Rutkowski otrzymali zlecenie na ich lokalizację i odzyskanie …

Młody
Młody
9 lat temu

Płatna fontanna? ciekawe 😕

krzych
krzych
9 lat temu

Pryma aprylis 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

Ola z Wolbromia
Ola z Wolbromia
9 lat temu

Dlaczego powiat znowu dokłada się do inwestycji realizowanej w Olkuszu!
My mieszkańcy Wolbromia protestujemy!
Zobowiązujemy naszych radnych powiatowych o walkę o powiatowe lodowisko w każdej wsi gminy Wolbrom, a także przed naszym Domem Kultury! Przecież od 1999 roku w gminie Wolbrom nie powstało żadne powiatowe lodowisko!
Dość marginalizowania Wolbromia w powiecie olkuskim! Albo lodowiska, albo odejdziemy do Miechowa!