W połowie czerwca tego roku informowaliśmy o tym, że burmistrz Roman Piaśnik otrzymał promesę gwarantującą ponad 1,2 mln złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ul. Głowackiego w Olkuszu. Dziś mamy przyjemność zaprezentować efekty zakończonych prac, których wartość szacowana jest na około 2,5 miliona złotych.

– Przebudowę ulicy Głowackiego doceni wiele środowisk: okoliczni mieszkańcy, przedsiębiorcy zlokalizowanych tam zakładów pracy oraz turyści i amatorzy aktywnego wypoczynku w Silver Parku. Cieszy nas pozyskanie środków z Funduszu Dróg Samorządowych na ten cel, dzięki czemu remont został wykonany w tak dużej skali i tak szybko. To jednak nie koniec planowanych inwestycji drogowych – zapowiada Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Zakres prac w rejonie ulicy Bartosza Głowackiego uwzględniał przebudowę włączenia do istniejącej drogi powiatowej ul. Długiej, przebudowę jezdni ul. Głowackiego, przebudowę i budowę chodników dla pieszych, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę zjazdów do ul. Głowackiego z przyległych posesji, przebudowę skrzyżowania ul. Głowackiego z ul. Spółdzielczą, przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej odwadniającej ul. Głowackiego, budowę instalacji oświetlenia ul. Głowackiego oraz zabezpieczenie sieci teletechnicznej.

Z nowych dróg ucieszą się już w przyszłym roku również mieszkańcy i kierowcy poruszający się ulicami Rataja i H. Sienkiewicza w Olkuszu. Przebudowy obu dróg zostaną zakończone latem 2020 roku. Łączna wartość wszystkich prac to ponad 3 miliony złotych, natomiast Fundusz Dróg Samorządowych pokryje połowę wydatkowanych środków.

Jak informuje Małopolski Urząd Wojewódzki, Fundusz Dróg Samorządowych ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także do poprawy oraz zwiększenia atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Oceny wniosków dokonywano, mając na celu wyrównywanie potencjału społeczno-gospodarczego, poprawę jakości życia mieszkańców i zapewnienie spójności terytorialnej na obszarze województwa.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze