Klucze

Róża Wiatrów była jednym z czterech miejsc w Małopolsce, gdzie w miniony weekend odbyła się akcja „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”. Towarzyszył jej piknik rodzinny z atrakcjami.

Do udziału w niej zapraszali: wojewoda małopolski oraz samorządowcy z Klucz, Krynicy – Zdroju, Zakopanego i Szczawnicy. W mobilnych punktach można się było zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji. Podczas otwarcia imprezy na Róży Wiatrów wojewoda Małopolski przypomniał, że najskuteczniejszą formą walki z COVID – 19 są szczepienia. – Chcemy, by były jak najszerzej dostępne. Dlatego we współpracy z samorządami zorganizowaliśmy plenerowe punkty szczepień. Normalność, jaką znamy sprzed pandemii, jest na wyciągnięcie ręki. Dlatego też szczepienia połączone są z wielkim piknikiem rodzinnym. Wszyscy tęsknimy za takimi wydarzeniami. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Zaszczep się na Pustyni Błędowskiej”, będącą częścią szerszego przedsięwzięcia, które równolegle odbywa się w czterech punktach w Małopolsce pod wspólną nazwą „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”. Chcemy, by odrodziła się turystyka, by mieszkańcy i turyści czuli się bezpiecznie. Dlatego tak ważne są szczepienia i dlatego Narodowy Program Szczepień jest Narodowym Programem Odpowiedzialności – mówił podczas briefingu prasowego wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Chętnych szczepiono preparatem Johnson&Johnson. Kolejka ustawiała się od wczesnego poranka. 

– Najważniejsze jest to, że widzimy zainteresowanie szczepieniami. Bardzo dziękuję Panu Wojewodzie za pomysł zorganizowania punktów szczepień w atrakcyjnych turystycznie miejscach Małopolski. Będzie można tu połączyć przyjemne z pożytecznym, a nikt nie wymyślił niczego mądrzejszego w walce z COVID-19 od szczepień. Pustynia Błędowska zaprasza wszystkich do odwiedzenia tego pięknego zakątka – mówił wójt gminy Klucze Norbert Bień.

Szczepienia to nie wszystko. W sobotę na Pustyni można było zobaczyć skoki spadochronowe w wykonaniu 6. Brygady Powietrznodesantowej. Służby mundurowe przygotowały swoje stoiska, na których zainteresowani oglądali sprzęt niezbędny w pracy żołnierzy, straży granicznej, policji. Na uczestników pikniku czekali także na stoiskach pracownicy m. in. Lasów Państwowych, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej, Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, Małopolskiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu, Urzędu Gminy Klucze czy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. O muzyczną oprawę zadbała kapela z Lubczy.

Szczepionkowa statystyka

Z danych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że podczas weekendowej akcji zaszczepiły się łącznie 2673 osoby. Najwięcej na Pustyni Błędowskiej (800), a dalej w kolejności: w Zakopanem (768), Krynicy – Zdroju (575) i Szczawnicy (530).

Róża Wiatrów była jednym z czterech miejsc w Małopolsce, gdzie w miniony weekend odbyła się akcja „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”. Towarzyszył jej piknik rodzinny z atrakcjami.
« 4 z 4 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
2 lat temu

Ludzie wungiel rzucili, wungiel je we wsi!
Jesienią kolejny piknik na kolejne dawki i tak co pół roku szczypawka bo wirus będzie mutował gdyż tak chcą rządzący.