1

Olkuska firma Noble Group Wojciechowski sp. j. zajmująca się sprzedażą rzęs Noble Lashes oraz szkoleniami przyszłych stylistek rzęs mocno inwestuje w ekologię. Klientkom pomysł walki z zanieczyszczeniem środowiska przypadł do gustu. Na czym polega akcja?

Właściciele firmy, bracia Paweł i Karol Wojciechowscy postanowili uświadamiać stylistki rzęs, że w tej branży również można dbać o ekologię. Pryz przedłużaniu rzęs plastik jest często wykorzystywanym surowcem. Aby ograniczyć jego stosowanie, zastosowali nowe, biodegradowalne opakowanie rzęs wykonane z papieru Kraft pochodzącego z recyklingu. W ten sposób powstała linia Eco Volume Lashes. – Dzięki tej inicjatywie chcemy pokazać, że w każdym aspekcie naszego życia możemy zwrócić się w stronę natury. Pomimo, że plastikowe odpady generowane przez branżę przedłużania rzęs stanowią jedynie promil światowego zanieczyszczenia, wierzymy, że każda nawet najmniejsza zmiana ma znaczenie. Plastik obecnie stanowi aż 70 proc. światowych odpadów. Obecna sytuacja naszej planety jest coraz cięższa, jak donosi WWF rocznie w oceanie plastik zabija ponad milion zwierząt. Bardzo możliwe, że do 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb. Idea, że dzięki naszym działaniom możemy przyczynić się do zmniejszenia światowego zanieczyszczenia sprawia, że warto podjąć trud w trosce o środowisko. Powinniśmy działać razem dla dobra nas wszystkich. To, że angażujemy się w czynienie dobra dodaje nam energii. Wierzymy, że nasze działania mają sens i duży wpływ na świat w którym żyjemy  – uważa Paweł Wojciechowski.

Właściciele Noble Lashes szacują, że dzięki linii Eco w pierwszym roku od jej wprowadzenia wypuszczą na rynek o 250 000 plastikowych paletek mniej. Oznacza to, że w rok można zmniejszyć produkcję plastiku aż o ponad 5 ton.

2

Nowa linia Eco to nie wszystko. Noble Lashes proponuje swoim klientkom wymianę zużytych paletek rzęs na nowe rzęsy z linii Eco Volume. -Już po trzech tygodniach akcji udało nam się zebrać z rynku kilkaset plastikowych paletek. W akcji wzięło udział 20 naszych sklepów partnerskich i franczyzowych z największych miast Polski. Nasze klientki to osoby odpowiedzialne społecznie, wrażliwe i ambitne. Przy takiej klienteli tego typu akcje nigdy nie pozostaną bez odzewu. Weźmy np. naszą ostatnią akcję mikołajkową. Wtedy za 5 proc. dochodu ze sprzedaży rzęs zakupiliśmy karmę dla bezdomnych psów i kotów ze schroniska w Krakowie. W akcji wzięło udział kilkaset stylistek. To był piękny gest ze strony całego środowiska stylistek rzęs. Warto dodać, że wymieniamy plastikowe paletki wszystkich rzęsowych marek, również pochodzące od konkurencji, bo w walce o wspólne dobro nie uznajemy podziałów. Jestem przekonany, że odniesiemy sukces, bo czerpiemy z potencjału stylistek rzęs – najbardziej świadomej i wrażliwej grupy społecznej – przedsiębiorczych kobiet – dodaje Paweł Wojciechowski.

Lista eko punktów, w których można wymienić zużyte plastikowe paletki na biodegradowalne Eco Volume Lashes dostępna jest na www.ecoandnoble.pl

Fot. Małgorzata Brylla

3

4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze