DSCF4515

12 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie rozstrzygnięto Sejmik Poetycki „Pod Diablą Górą”. Laureatów wyłoniono już po raz 27.

Sejmik Poetycki „Pod Diablą Górą” to organizowany przez MOK w Bukownie ogólnopolski konkurs poezji, który od niemal trzech dekad cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników. Od 2018 roku poetycka rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach: ogólnej powyżej 18 lat, ogólnej do 18 lat oraz regionalnej. W tym roku na konkurs wpłynęło 60 wierszy, w tym: 35 w kategorii ogólnej powyżej 18 lat, 5 w kategorii ogólnej do 18 lat oraz 20 w kategorii regionalnej. Jurorem tegorocznej edycji konkursu był dr. hab. Marek Karwala – prof UP, badacz poezji polskiej XX wieku, krytyk sztuki i publicysta mający w swoim dorobku kilkadziesiąt artykułów poświęconych literaturze i sztuce. Wzorem lat poprzednich 27. Sejmikowi Poetyckiemu towarzyszyło wydawnictwo, w którym opublikowano wszystkie nadesłane na konkurs wiersze. Zbiorek został opatrzony wstępem wspomnianego Marka Karwali.

DSCF4510

Decyzją jurora podczas gali XXVII Sejmiku Poetyckiego „Pod Diablą Górą” przyznano nastepujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria ogólna powyżej 18 lat:
Złoty Liść Bukowy – Urszula Kalecińska-Kucik (Bukowno)
Srebrny Liść Bukowy – Anna Dędor (Wołkowyja)
Brązowy Liść Bukowy – Anna Krzemień (Bukowno)

Wyróżnienia: Joanna Gut (Bukowno), Elżbieta Posyniak-Rusin (Kargowa), Irena Mleczko (Kęty), Katarzyna Mierczyńska (Chrzanów), Irena Krzywiecka (Bukowno), Magdalena Świerczek-Gryboś (Zabagnie).

Kategoria ogólna do 18 lat:
Złoty Liść Bukowy – Martyna Pichlak (Dąbrowa Górnicza)
Srebrny Liść Bukowy – Gabriela Krel (Bukowno)
Brązowy Liść Bukowy – Magdalena Pichlak (Dąbrowa Górnicza)

Kategoria regionalna:
Złote Pióro – Elżbieta Posyniak-Rusin (Kargowa)
Srebrne Pióro – Irena Krzywiecka (Bukowno)
Brązowe Pióro – Joanna Gut (Bukowno)

Wyróżnienia:
Anna Foryś (Bukowno)
Urszula Kalecińska-Kucik (Bukowno)
Krystyna Biskupek-Kozakowska (Sławków)

Nagrody finalistom konkursu wręczył sekretarz Miasta Bukowno Marcin Cockiewicz. Laureaci mieli też okazję przeczytać przed zgromadzoną publiką nagrodzone wiersze. W drugiej części imprezy z koncertem poezji śpiewanej wystąpił zespół Po Burzy. Grupa wykonała trzynaście utworów, zarówno dobrze znanych bukowieńskiej publiczności, jak również nowych – z przygotowywanej do wydania trzeciej płyty. Uroczystą galę poprowadziła dyrektor MOK Aneta Nielaba. XXVII Sejmik Poetycki „Pod Diablą Górą” został objęty patronatem Burmistrza Miasta Bukowno.

DSCF4498

DSCF4529

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze