DSCF4515

12 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie rozstrzygnięto Sejmik Poetycki „Pod Diablą Górą”. Laureatów wyłoniono już po raz 27.

Sejmik Poetycki „Pod Diablą Górą” to organizowany przez MOK w Bukownie ogólnopolski konkurs poezji, który od niemal trzech dekad cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników. Od 2018 roku poetycka rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach: ogólnej powyżej 18 lat, ogólnej do 18 lat oraz regionalnej. W tym roku na konkurs wpłynęło 60 wierszy, w tym: 35 w kategorii ogólnej powyżej 18 lat, 5 w kategorii ogólnej do 18 lat oraz 20 w kategorii regionalnej. Jurorem tegorocznej edycji konkursu był dr. hab. Marek Karwala – prof UP, badacz poezji polskiej XX wieku, krytyk sztuki i publicysta mający w swoim dorobku kilkadziesiąt artykułów poświęconych literaturze i sztuce. Wzorem lat poprzednich 27. Sejmikowi Poetyckiemu towarzyszyło wydawnictwo, w którym opublikowano wszystkie nadesłane na konkurs wiersze. Zbiorek został opatrzony wstępem wspomnianego Marka Karwali.

DSCF4510

Decyzją jurora podczas gali XXVII Sejmiku Poetyckiego „Pod Diablą Górą” przyznano nastepujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria ogólna powyżej 18 lat:
Złoty Liść Bukowy – Urszula Kalecińska-Kucik (Bukowno)
Srebrny Liść Bukowy – Anna Dędor (Wołkowyja)
Brązowy Liść Bukowy – Anna Krzemień (Bukowno)

Wyróżnienia: Joanna Gut (Bukowno), Elżbieta Posyniak-Rusin (Kargowa), Irena Mleczko (Kęty), Katarzyna Mierczyńska (Chrzanów), Irena Krzywiecka (Bukowno), Magdalena Świerczek-Gryboś (Zabagnie).

Kategoria ogólna do 18 lat:
Złoty Liść Bukowy – Martyna Pichlak (Dąbrowa Górnicza)
Srebrny Liść Bukowy – Gabriela Krel (Bukowno)
Brązowy Liść Bukowy – Magdalena Pichlak (Dąbrowa Górnicza)

Kategoria regionalna:
Złote Pióro – Elżbieta Posyniak-Rusin (Kargowa)
Srebrne Pióro – Irena Krzywiecka (Bukowno)
Brązowe Pióro – Joanna Gut (Bukowno)

Wyróżnienia:
Anna Foryś (Bukowno)
Urszula Kalecińska-Kucik (Bukowno)
Krystyna Biskupek-Kozakowska (Sławków)

Nagrody finalistom konkursu wręczył sekretarz Miasta Bukowno Marcin Cockiewicz. Laureaci mieli też okazję przeczytać przed zgromadzoną publiką nagrodzone wiersze. W drugiej części imprezy z koncertem poezji śpiewanej wystąpił zespół Po Burzy. Grupa wykonała trzynaście utworów, zarówno dobrze znanych bukowieńskiej publiczności, jak również nowych – z przygotowywanej do wydania trzeciej płyty. Uroczystą galę poprowadziła dyrektor MOK Aneta Nielaba. XXVII Sejmik Poetycki „Pod Diablą Górą” został objęty patronatem Burmistrza Miasta Bukowno.

DSCF4498

DSCF4529

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o