Klucze

Szkoły, przedszkola, świetlice – coraz więcej budynków w gminie w Klucze korzysta z energii odnawialnej. Wkrótce dołączą do nich kolejne obiekty użyteczności publicznej,  a także budynki mieszkalne.

Najczęściej instalowane są panele fotowoltaiczne. Działają one już w w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bydlinie i Szkole Podstawowej w Rodakach (wraz z pompami ciepła), a także w: Przedszkolu w Jaroszowcu, świetlicy w Zalesiu Golczowskim, budynku wielofunkcyjnym w Kolbarku, Domu Ludowym w Cieślinie, budynku Izby Regionalnej w Bogucinie Dużym. Trwa jeszcze montaż paneli w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczówku. Energie odnawialną wykorzystuje się również w Szkole Podstawowej w Kluczach – w tym przypadku to instalacja solarna do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i wody w basenie.

To nie koniec tego rodzaju inwestycji. Panele fotowoltaiczne pojawią się także  w budynku administracyjnym Urzędu Gminy Klucze oraz w budynku na stadionie w Kluczach. -Montaż paneli na tych dwóch budynkach będzie realizowany z dofinansowaniem pochodzącym z projektu „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski”. Dzięki niemu w samej Gminie Klucze nie tylko na dwóch wspomnianych budynkach użyteczności publicznej (Urząd Gminy Klucze, „budynek sportowca” na boisku w Kluczach), ale również w budynkach mieszkalnych zostaną zainstalowane urządzenia do pozyskiwania energię w sposób przyjazny środowisku: 45 instalacji fotowoltaicznych oraz 15 instalacji solarnych – informuje kluczewski urząd.

fot. pixabay.com

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o