sdm krakow logo

20 lipca do Olkusza przyjadą pielgrzymi biorący udział w Światowych Dniach Młodzieży. Przedstawiciele diecezji sosnowieckiej przewidują, że do naszego miasta dotrze 438 pątników z Włoch. Większość z nich pozostanie w Olkuszu przez dziesięć dni. Najpierw będą gośćmi w domach mieszkańców, a później ich bazę noclegową stanowić będą cztery miejskie szkoły.

Im bliżej ŚDM tym mniej niewiadomych. Potwierdziły się prognozy dotyczące ilości pielgrzymów stacjonujących w Olkuszu, a także czas ich zakwaterowania. Znany jest także wstępny, szczegółowy harmonogram pierwszych pięciu dni spędzanych przez pątników poza Krakowem.

Goście z Italii dotrą do Olkusza w środę 20 lipca. Po przyjeździe z lotniska nastąpi oficjalne przywitanie pątników we wszystkich parafiach, gdzie będzie na nich czekał poczęstunek. Po południu pielgrzymi zostaną rozlokowani w rodzinach, które zgłosiły chęć przyjęcia pod swój dach uczestników tegorocznego spotkania z papieżem Franciszkiem.

Drugi dzień pobytu Włochów w Srebrnym Mieście został nazwany „Dniem dekanalnym”. Rozpocznie go Msza św. sprawowana w kościele św. Maksymiliana na os. Pakuska (8:30). Po niej, na rynku nastąpi spotkanie pątników z władzami miasta. W razie niepogody wszyscy przeniosą się do hali MOSiR-u. Przed południem zaplanowano również zwiedzanie bazyliki św. Andrzeja Apostoła. Później aż do wieczora odbywać się będą imprezy plenerowe, sportowe i kulturalne. Ich miejscem mają być: Ośrodek Wypoczynkowo-Sportowy „Czarna Góra”, rynek, muzea oraz hala MOSiR. Zaplanowano też festiwal młodzieży narodów. Powrót do rodzin przewiduje się na godz. 20.

W piątek, 22 lipca odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę. O 6 rano z każdej parafii w kierunku Częstochowy odjadą autokary. Zatrzymają się we Wrzosowej. Stamtąd pątnicy z południa Europy wraz z olkuskimi wolontariuszami wyruszą na Wały, będące co roku metą sierpniowych Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę. Powrót wieczorem.

Sobota 23 lipca także będzie stała pod znakiem wyjazdu. Tym razem pielgrzymi odwiedzą Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, a także udadzą się do niedalekiej Brzezinki. Później przez Jaworzno dotrą na „plac papieski” do Sosnowca, gdzie odbędzie się program artystyczny, a także Msza św., której przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Grzegorz Kaszak.

Niedziela będzie „Dniem w rodzinach”. Rozpocznie ją wspólna Eucharystia, a do godz. 16:00 każda familia będzie odpowiadała za zorganizowanie czasu wolnego dla swoich gości. Od godz. 16 zaplanowano natomiast festyn pożegnalny pod ruinami zamku w Rabsztynie. W razie kapryśnej aury pożegnanie nastąpi w hali MOSiR-u.

W poniedziałek ponad stu Włochów wyjedzie do Krakowa. Pozostali pozostaną w Olkuszu, z tym, że prywatne kwatery zamieną na nocleg w szkołach. Ich domami na kolejne dni pobytu w Polsce staną się: Szkoła Podstawowa nr 1 na ul. Kantego, Szkoła Podstawowa nr 4 na ul. Nullo, Szkoła Podstawowa nr 5 na ul. Cegielnianej oraz Gimnazjum nr 3 na ul. Korczaka.

Na program Światowych Dni Młodzieży składają się centralne dni spotkań młodzieży z Ojcem Świętym, zwane Wydarzeniami Centralnymi, oraz towarzyszące im wydarzenia o charakterze duchowym i kulturalnym, takie jak: liturgie, katechezy, spotkania ze znanymi wspólnotami i ruchami religijnymi działającymi na całym świecie, czy koncerty i przedstawienia. Wydarzenia Centralne rozpoczną się we wtorek 26 lipca. Przez pięć kolejnych dni odbędą się: Msza Święta na Otwarcie, Ceremonia Powitania, Droga Krzyżowa, Czuwanie z Ojcem Świętym, a na sam koniec Msza Święta Posłania, będąca momentem kulminacyjnym wszystkich dotychczasowych spotkań papieży z młodzieżą całego świata. Podczas Eucharystii papież Franciszek „pośle młodych na cały świat”, a w trakcie modlitwy Anioł Pański ogłosi też miejsce i datę kolejnych Światowych Dni Młodzieży.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ereryt MO
ereryt MO
8 lat temu

[quote name=”mocher”]Proszę!!-nic nam nie pisać na temat księdzy proboszczy i wszystkich innych księdzy biskupów.ZAPAMIĘTAĆ!!!!!!!!!!!! Ksiadz to AUTORYTET ! Całować w rękę kasę obfitą dawać na tacę,kościół,cmentarz,utrzymanie plebanii oraz różne inne wydatki księdza.[/quote]
Myśmy też jako operacyjni szanowali bardzo mocno ks.proboszczów(wyjątki też się zdarzały) bo to byli nasi naj-najlepsi info w różny bardzo zawiłych sprawach.Spowiadali parafian w sposób lepszy niż operacyjny.

mocher
mocher
8 lat temu

Proszę!!-nic nam nie pisać na temat księdzy proboszczy i wszystkich innych księdzy biskupów.ZAPAMIĘTAĆ!!!!!!!!!!!! Ksiadz to AUTORYTET ! Całować w rękę kasę obfitą dawać na tacę,kościół,cmentarz,utrzymanie plebanii oraz różne inne wydatki księdza.

Józef nie święty
Józef nie święty
8 lat temu

[quote name=”Stefan”]Katolicyzm kucany uprawiany przez wiernych, ale także i kapłanów(szczególnie tych niby nowych proboszczów co tylko chapią kasę i czyszczą z kasiory owieczki), a można ich łatwo rozpoznać buty ściągną i zobaczyć czy mają kopyta i po sutanną czy mają ogon diabła.
Tak trafia się ksiądz z powołania ale to jest jeden na sto czyli 1 % prawdziwych uczciwych księdzy nie łupoków do samej kości.[/quote]
TYCH STARSZYCH KSIĘDZY PO 50-siątce JEST WIĘCEJ UCZCIWYCH 50%/50%.Ci nowi to są istni łupoki,smyki parafianów mają za zwykłych baranów,osłów do samej kości kasa,kasa i kasa ”dar serca na tacę”,non stop wymyślają jakieś cuda aby kasiora płyneła im do sakwy co 20 lat opłacaj smykowi,złodziejowi miejsce na cmentarzu parafialnym,bo nieboszczyk co wraz z innymi parafianami wykupił działkę pod cmentarz to teraz farosz wymyślił regulamin złodziejski że nieboszczyk jest dzierżawcą gruntu 2m2(też po opłaceniu drugi raz za miejsce na cmentarzu oczywiście parafialnym parafian wcześnie kupionym pod cmentarz) na 20 lat SZOK”w wykonaniu farosza.[/quote]
TAK to jest prawda takie są u nas zarządzenia nowego superowego proboszcza.Nawet za komuny tak nie było.Wstyd,hańba.

Stefan
Stefan
8 lat temu

Katolicyzm kucany uprawiany przez wiernych, ale także i kapłanów(szczególnie tych niby nowych proboszczów co tylko chapią kasę i czyszczą z kasiory owieczki), a można ich łatwo rozpoznać-mam tu na myśli tych kapłanów co bardziej pokładają nadzieję w kasie aniżeli w Bogu. Jeśli zaś chodzi o „wiernych”, to większość z nich można rozpoznać (objawy zewnętrzne) że po prostu nie klękają a kucają jakby chcieli zrobić kupę, nawet przed samym Najświętszym Sakramentem.[/quote]
Tak trafia się ksiądz z powołania ale to jest jeden na sto czyli 1 % prawdziwych uczciwych księdzy nie łupoków do samej kości.[/quote]
TYCH STARSZYCH KSIĘDZY PO 50-siątce JEST WIĘCEJ UCZCIWYCH 50%/50%.Ci nowi to są istni łupoki,smyki parafianów mają za zwykłych baranów,osłów do samej kości kasa,kasa i kasa ”dar serca na tacę”,non stop wymyślają jakieś cuda aby kasiora płyneła im do sakwy co 20 lat opłacaj smykowi,złodziejowi miejsce na cmentarzu parafialnym,bo nieboszczyk co wraz z innymi parafianami wykupił działkę pod cmentarz to teraz farosz wymyślił regulamin złodziejski że nieboszczyk jest dzierżawcą gruntu 2m2(też po opłaceniu drugi raz za miejsce na cmentarzu oczywiście parafialnym parafian wcześnie kupionym pod cmentarz) na 20 lat SZOK”w wykonaniu farosza.

do TXT
do TXT
8 lat temu

[quote name=”P X T”]Od czasu do czasu trafiają się księża z powołania. Nie będę ich wymieniał chociaż jest (było) ich niezbyt wielu (tych znanych z mediów) więc nietrudno byłoby pomieścić ich w tej rubryce. Zapewne też jest (tych powszechnie nieznanych) dużo więcej (mam taką nadzieję). Jeden z moich ulubionych już nieżyjących księży z powołania (zwalcowanych przez KK) bardzo trafnie określił obecnie panujący katolicyzm w Polsce nazywając go katolicyzmem kucanym. To właśnie tego rodzaju katolicyzm działa destrukcyjnie a nawet poszedłbym o stwierdzenie obstrukcyjnie na głoszenie Ewangelii, podstawowy obowiązek KK. Katolicyzm kucany uprawiany przez wiernych, ale także i kapłanów, a można ich łatwo rozpoznać-mam tu na myśli tych kapłanów co bardziej pokładają nadzieję w kasie aniżeli w Bogu. Jeśli zaś chodzi o „wiernych”, to większość z nich można rozpoznać (objawy zewnętrzne) że po prostu nie klękają a kucają jakby chcieli zrobić kupę, nawet przed samym Najświętszym Sakramentem.[/quote]
Tak trafia się ksiądz z powołania ale to jest jeden na sto czyli 1 % prawdziwych uczciwych księdzy nie łupoków do samej kości.

P X T
P X T
8 lat temu

Od czasu do czasu trafiają się księża z powołania. Nie będę ich wymieniał chociaż jest (było) ich niezbyt wielu (tych znanych z mediów) więc nietrudno byłoby pomieścić ich w tej rubryce. Zapewne też jest (tych powszechnie nieznanych) dużo więcej (mam taką nadzieję). Jeden z moich ulubionych już nieżyjących księży z powołania (zwalcowanych przez KK) bardzo trafnie określił obecnie panujący katolicyzm w Polsce nazywając go katolicyzmem kucanym. To właśnie tego rodzaju katolicyzm działa destrukcyjnie a nawet poszedłbym o stwierdzenie obstrukcyjnie na głoszenie Ewangelii, podstawowy obowiązek KK. Katolicyzm kucany uprawiany przez wiernych, ale także i kapłanów, a można ich łatwo rozpoznać-mam tu na myśli tych kapłanów co bardziej pokładają nadzieję w kasie aniżeli w Bogu. Jeśli zaś chodzi o „wiernych”, to większość z nich można rozpoznać (objawy zewnętrzne) że po prostu nie klękają a kucają jakby chcieli zrobić kupę, nawet przed samym Najświętszym Sakramentem.

karina
karina
8 lat temu

Witam, w lipcu będzie jeszcze jeden wielki zjazd kłamców i obłudników – ŚJ, wystarczy zajrzeć na taki kongres i zobaczyć jak pod powłoką świętości kłamią że starsi nie molestują dzieci fizycznie i psychicznie (na jw.org jest film dla dzieci uczący jak grosiki na loda od rodziców lepiej wydać na organizację), a dorosłym grożą wykluczeniami za pytania o przynależność do ONZ (1990-2000), zawieszają za niski udział w głoszeniu, napiętnują w zborze za dawanie małych datków, nachodzą w domach i nie okazują ani współczucia ani kultury. Chorym i biednym nie pomagają. Nie wolno się odzywać do męża żony lub dzieci jeśli zostały wykluczone. Dzielą rodziny. W każdej strażnicy lub przebudźcie się jest artykuł o szczodrym dawaniu pieniędzy na organizację. Przestrzegam wszystkich bo coś wiem o tym – nie dajcie się wciągnąć w rozmowy z nimi bo z miejsca zaraportują sobie z wami studium i będziecie odtrąbieni już na zebraniu – oni chwalą się słuchaczami. Tak pięknie to będzie tylko do chrztu – potem się od was odwrócą a nawet wykluczą za byle jakie pytanie. Będziecie sprzątać kible i ciągle myśleć czy nie popełniliście jakiegoś grzechu przeciwko Bogu – tak jakby On nie miał niczego lepszego niż liczenie naszych grzechów. To męczy, z tego powodu wpada się w choroby. To oni zrobili z Boga srogiego Władcę, ale to diabeł taki jest a oni z nim.

wierząca
wierząca
8 lat temu

[quote name=”wierzący”]KAŻDY BELZEBUB DZIAŁA TYLKO I WYŁĄCZ NA SWOJĄ KORZYŚĆ. Nigdy czegoś innego parafianie się nie spodziewajcie.Jak sami o siebie nie zadbacie to nie liczcie nigdy w życiu na żadnego księdza.BÓG Z WAMI[/quote]
Tak jest i tak zawsze bywało nic się nie zmieniło poza łupaniem parafian do kości.

Nie milicjant
Nie milicjant
8 lat temu

[quote name=”milicjant z MO emery”]Te ministrant ale przecież to jest tylko symboliczna kwota(około 300 zł) obowiązkowo wpłacana przez wolontariuszy 🙁 ”ŚDM” :sad:Brakuję też miejsc noclegowych dla przyjezdnych gości 🙁 ”ŚDM” :zzz bo proboszcz każdej parafii nie ma gdzie przenocować młodzieży i nie będzie tracił wody na kąpiel pielgrzymów i wyżywienie a ogródki obok plebanii(domu parafialnego to też by proboszczom poniszczyli i zarzygali jakby nocowali w namiotach 🙁 😮 :zzz 😛 Proboszcze tylko i wyłącznie będą odprawiać Mszę Święte a kościelny ma zbierać tacę ”Dar serca ze świata”mile widziana waluta w euro,dolarach,funtach.[/quote]
To może emerycie MO pomożesz biednym proboszczom i uszczkniesz dla nich coś kasy będą się modlić za Ciebie i może nawet jak ktoś zapłaci za CIEBIE to odprawią Mszę Świętą.

milicjant z MO emery
milicjant z MO emery
8 lat temu

Te ministrant ale przecież to jest tylko symboliczna kwota(około 300 zł) obowiązkowo wpłacana przez wolontariuszy 🙁 ”ŚDM” :sad:Brakuję też miejsc noclegowych dla przyjezdnych gości 🙁 ”ŚDM” :zzz bo proboszcz każdej parafii nie ma gdzie przenocować młodzieży i nie będzie tracił wody na kąpiel pielgrzymów i wyżywienie a ogródki obok plebanii(domu parafialnego to też by proboszczom poniszczyli i zarzygali jakby nocowali w namiotach 🙁 😮 :zzz 😛 Proboszcze tylko i wyłącznie będą odprawiać Mszę Święte a kościelny ma zbierać tacę ”Dar serca ze świata”mile widziana waluta w euro,dolarach,funtach.

ministrant z osiedla
ministrant z osiedla
8 lat temu

[quote name=”rynek”][quote name=”Jerzy P.”]Jak będziecie tak reklamować Msze Święte to dobrodziej w Rodakach od ŚDM podniesie cenę co ochota ale dają już 30% więcej (tzn.150 zł)za Mszę Świętą jako najlepszy prezent na różne okoliczności.[/quote]
POWINIEN PODNIEŚĆ ZA MSZĘ ŚW.NA RÓWNO 200 ZŁ.[/quote]
Każdy wolontariusz ”ŚDM” musi zapłacić małą niedużą składkę około 300 zł”składkę partycypacyjną czyli pakiet wolontariusza”.Dodatkowo też powinien mieć coś swoich pieniążków w kieszeni żeby zaprosić na kawkę gości kupić też gościom oraz sobie napoje i jakiś dobry prowiant. W RAZIE potrzeby wolontariusz też musi pomóc zbierać pieniążki(walutę mile wiadzianą w euro,dolarach,funtach) na tacę w czasie prowadzonych Mszy Świętych przez proboszczów w parafiach.Trzymajcie się mocno w zdrowiu wolontariusze !

Baranek z parafi
Baranek z parafi
8 lat temu

To może niech red.Kubiczek zapyta np. Kurię Sosnowiecką na czele z JE biskupem Kaszakiem ile pieniędzy przeznaczą ukochani z Kurii na ŚDM.[/quote]
PO pierwsze pytanie zle zformułowane bo powinno być pytanie ile? pieniędzy za ŚDM otrzyma diecezja sosnowiecka na czele z JE Wszym biskupem Kaszakiem.Redaktor w zeszłym roku odważył się zapytać ile Diecezja dołożyła do Dożynek Diecezjalnych w BYLINIE.Oberwał za to pytanie że będzie pamiętał! do końca życia.Można by też zapytać ile będzie chrzcin po ŚDM za przykładem rzecznika ks.Tomasza z 22 letnią uczestniczką spotkań przed ŚDM.[/quote]
Ksiądz to jest autorytet ile?razy Wam ma jeszcze powtarzać.To jest grzech cokolwiek mówić na księdza dobrodzieja.[/quote]
Na księdza dobrodzieja i na biskupa broń Boże cokolwiek mówić oni by Wam grzesznicy serce swoje dali.[/quote]
Starosta Olkuski oraz Wójtowie Gmin w powiecie Olkusza też na pewno się obficie dołożą kasą do ŚDM(proboszcze będą się też za włodarzy modlić i prosić o wsparcie Mszę Świętą i tak dalej) a co im to szkodzi przecież to nie z ich kieszeni kasa a zawsze coś może ogryzą i wpiją na krzywy r.j

wierząca
wierząca
8 lat temu

Rząd przeznaczył na tą imprezę WSTĘPNIE 180 mln zł plus wymuszony sponsoring od spółek skarbu państwa PZU, PKO BP ). Na stronie ŚDM można przeczytać, że z tych środków między innymi produkuje się 15 tysięcy szat liturgicznych i tyleż liturgicznych naczyń.
W debilizmie jesteśmy mistrzem świata, kraj na dorobku wydaje miliony na słomiane misie, które sobie spokojnie zgniją… życie znów pokonało Bareje[/quote]
To może niech red.Kubiczek zapyta np. Kurię Sosnowiecką na czele z JE biskupem Kaszakiem ile pieniędzy przeznaczą ukochani z Kurii na ŚDM.[/quote]
PO pierwsze pytanie zle zformułowane bo powinno być pytanie ile? pieniędzy za ŚDM otrzyma diecezja sosnowiecka na czele z JE Wszym biskupem Kaszakiem.Redaktor w zeszłym roku odważył się zapytać ile Diecezja dołożyła do Dożynek Diecezjalnych w BYLINIE.Oberwał za to pytanie że będzie pamiętał! do końca życia.Można by też zapytać ile będzie chrzcin po ŚDM za przykładem rzecznika ks.Tomasza z 22 letnią uczestniczką spotkań przed ŚDM.[/quote]
Ksiądz to jest autorytet ile?razy Wam ma jeszcze powtarzać.To jest grzech cokolwiek mówić na księdza dobrodzieja.[/quote]
Na księdza dobrodzieja i na biskupa broń Boże cokolwiek mówić oni by Wam grzesznicy serce swoje dali.

wierząca
wierząca
8 lat temu

[quote name=”wierzący”]całować pierścień, dawać kasę i o nic nie pytać,[/quote]
Ugościć też bardzo dobrze i obficie gości z ”ŚDM”,okazyjnie nocą też połączyć się z gościami ”ŚDM” szczególnie z murzynami i arabami(potem chrzciny co ochota ale dają już 500 zł u dobrodzieja),zamówić Mszę Święte(co ochota ale dają już 120 zł za Msze ŚWIĘTĄ) bo to najlepszy prezent na wszystkie okoliczności.

wierzący
wierzący
8 lat temu

całować pierścień, dawać kasę i o nic nie pytać,

Baranek z parafi
Baranek z parafi
8 lat temu

[quote name=”NOEMBUS”][quote name=”Jerzy Pan z Rodak”][quote name=”Theon”][quote name=”emil”]Jak widać zakompleksieni i nieszczęśliwi idioci na forum zaczęli wypisywać swoje mądrości.[/quote]

Rząd przeznaczył na tą imprezę WSTĘPNIE 180 mln zł plus wymuszony sponsoring od spółek skarbu państwa PZU, PKO BP ). Na stronie ŚDM można przeczytać, że z tych środków między innymi produkuje się 15 tysięcy szat liturgicznych i tyleż liturgicznych naczyń.
W debilizmie jesteśmy mistrzem świata, kraj na dorobku wydaje miliony na słomiane misie, które sobie spokojnie zgniją… życie znów pokonało Bareje[/quote]
To może niech red.Kubiczek zapyta np. Kurię Sosnowiecką na czele z JE biskupem Kaszakiem ile pieniędzy przeznaczą ukochani z Kurii na ŚDM.[/quote]
PO pierwsze pytanie zle zformułowane bo powinno być pytanie ile? pieniędzy za ŚDM otrzyma diecezja sosnowiecka na czele z JE Wszym biskupem Kaszakiem.Redaktor w zeszłym roku odważył się zapytać ile Diecezja dołożyła do Dożynek Diecezjalnych w BYLINIE.Oberwał za to pytanie że będzie pamiętał! do końca życia.Można by też zapytać ile będzie chrzcin po ŚDM za przykładem rzecznika ks.Tomasza z 22 letnią uczestniczką spotkań przed ŚDM.[/quote]
Ksiądz to jest autorytet ile?razy Wam ma jeszcze powtarzać.To jest grzech cokolwiek mówić na księdza dobrodzieja.

NOEMBUS
NOEMBUS
8 lat temu

[quote name=”Jerzy Pan z Rodak”][quote name=”Theon”][quote name=”emil”]Jak widać zakompleksieni i nieszczęśliwi idioci na forum zaczęli wypisywać swoje mądrości.[/quote]

Rząd przeznaczył na tą imprezę WSTĘPNIE 180 mln zł plus wymuszony sponsoring od spółek skarbu państwa PZU, PKO BP ). Na stronie ŚDM można przeczytać, że z tych środków między innymi produkuje się 15 tysięcy szat liturgicznych i tyleż liturgicznych naczyń.
W debilizmie jesteśmy mistrzem świata, kraj na dorobku wydaje miliony na słomiane misie, które sobie spokojnie zgniją… życie znów pokonało Bareje[/quote]
To może niech red.Kubiczek zapyta np. Kurię Sosnowiecką na czele z JE biskupem Kaszakiem ile pieniędzy przeznaczą ukochani z Kurii na ŚDM.[/quote]
PO pierwsze pytanie zle zformułowane bo powinno być pytanie ile? pieniędzy za ŚDM otrzyma diecezja sosnowiecka na czele z JE Wszym biskupem Kaszakiem.Redaktor w zeszłym roku odważył się zapytać ile Diecezja dołożyła do Dożynek Diecezjalnych w BYLINIE.Oberwał za to pytanie że będzie pamiętał! do końca życia.Można by też zapytać ile będzie chrzcin po ŚDM za przykładem rzecznika ks.Tomasza z 22 letnią uczestniczką spotkań przed ŚDM.

Jerzy Pan z Rodak
Jerzy Pan z Rodak
8 lat temu

[quote name=”Theon”][quote name=”emil”]Jak widać zakompleksieni i nieszczęśliwi idioci na forum zaczęli wypisywać swoje mądrości.[/quote]

Rząd przeznaczył na tą imprezę WSTĘPNIE 180 mln zł plus wymuszony sponsoring od spółek skarbu państwa PZU, PKO BP ). Na stronie ŚDM można przeczytać, że z tych środków między innymi produkuje się 15 tysięcy szat liturgicznych i tyleż liturgicznych naczyń.
W debilizmie jesteśmy mistrzem świata, kraj na dorobku wydaje miliony na słomiane misie, które sobie spokojnie zgniją… życie znów pokonało Bareje[/quote]
To może niech red.Kubiczek zapyta np. Kurię Sosnowiecką na czele z JE biskupem Kaszakiem ile pieniędzy przeznaczą ukochani z Kurii na ŚDM.

Theon
Theon
8 lat temu

[quote name=”emil”]Jak widać zakompleksieni i nieszczęśliwi idioci na forum zaczęli wypisywać swoje mądrości.[/quote]

Rząd przeznaczył na tą imprezę WSTĘPNIE 180 mln zł plus wymuszony sponsoring od spółek skarbu państwa PZU, PKO BP ). Na stronie ŚDM można przeczytać, że z tych środków między innymi produkuje się 15 tysięcy szat liturgicznych i tyleż liturgicznych naczyń.
W debilizmie jesteśmy mistrzem świata, kraj na dorobku wydaje miliony na słomiane misie, które sobie spokojnie zgniją… życie znów pokonało Bareje

Baranek z parafii
Baranek z parafii
8 lat temu

[quote name=”farsa”][quote name=”pavv”]No to się wóda i kondomy będą jak ciepłe bułeczki sprzedawały![/quote]
Nie wolno pisać prawdy o księdzach dobrodziejach i ich poczynaniach(np.majtkowych coś w rodzaju rzecznika”ŚDM” bo jest w tych tematach Tabu.[/quote]
Ksiądz proboszcz to autorytet.

wierzący
wierzący
8 lat temu

KAŻDY BELZEBUB DZIAŁA TYLKO I WYŁĄCZ NA SWOJĄ KORZYŚĆ. Nigdy czegoś innego parafianie się nie spodziewajcie.Jak sami o siebie nie zadbacie to nie liczcie nigdy w życiu na żadnego księdza.BÓG Z WAMI

emil
emil
8 lat temu

Dziwny ten Olkusz , temat bardzo poważny a na forum sami idioci degeneraci pozbawieni rozumu.

farsa
farsa
8 lat temu

[quote name=”pavv”]No to się wóda i kondomy będą jak ciepłe bułeczki sprzedawały![/quote]
Nie wolno pisać prawdy o księdzach i ich poczynaniach bo jest w tych tematach Tabu.

teka
teka
8 lat temu

czekam na wykład tw. bolka

pavv
pavv
8 lat temu

[quote name=”emil”]Jak widać zakompleksieni i nieszczęśliwi idioci na forum zaczęli wypisywać swoje mądrości.[/quote]

Moher? Bo tylko mohery widząc KK tylko od jednej, jedynie słusznej strony mogą taki pisać.

emil
emil
8 lat temu

Jak widać zakompleksieni i nieszczęśliwi idioci na forum zaczęli wypisywać swoje mądrości.

pavv
pavv
8 lat temu

No to się wóda i kondomy będą jak ciepłe bułeczki sprzedawały!