polonez2016

Już po raz czwarty maturzyści z powiatu olkuskiego wyznaczyli sobie spotkanie w Auli Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu. Odbył się tam IV Powiatowy Konkurs Taneczny „ Nasz Polonez”, gdzie walczyli o puchary i statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu.
Tańczących oceniało profesjonalne jury w składzie: Monika Korpusik solistka Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, dr Przemysław Kania adiunkt PWST we Wrocławiu, aktor Tearu Zagłębia w Sosnowcu i co dodać należy absolwent Zespołu Szkół Nr 3, oraz wicedyrektor ZS nr 3 Bożena Trzewiczek.

polonez2016 1

„Cieszy fakt, że jest młodzież, która poloneza chce tańczyć, no i trzeba przyznać, że robi to coraz lepiej” stwierdziła Monika Korpusik ogłaszając wyniki konkursu. A o tym, że warto brać udział w konkursie niech świadczy fakt, że pani Monika Korpusik poprowadziła mini warsztaty poloneza, co niewątpliwie podniesie umiejętności uczestników na jeszcze wyższy poziom.
Kolejny raz mogliśmy się przekonać,że nasz taniec narodowy-polonez może mieć różny charakter i na różne sposoby możemy go zinterpretować.

polonez2016 2

Po raz pierwszy jednak jury przyznało dwa równorzędne pierwsze miejsca! Zwycięzcami zostali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, którzy zaprezentowali poloneza z „ Pana Tadeusza”W. Kilara przygotowani przez Aleksandrę Szymanek oraz maturzyści z Zespołu Szkół Nr 3 przygotowani przez Agatę Wdowik, którzy zatańczyli poloneza z filmu „ Czas Honoru”.
Członkowie jury bardzo wnikliwie obserwowali nie tylko choreografię występujących zespołów, ale również poszczególnych tancerzy, wyróżniając najlepszych. Najlepszą tancerką została Alicja Cebo z II LO w Olkuszu, a najlepszym tancerzem Miłosz Bratek z ZS Nr 3 w Olkuszu.

polonez2016 3

W przyszłym roku ZS Nr 3 będzie obchodzić 70 lecie istnienia, dlatego zaprosimy do udziału w konkursie uczniów nie tylko z liceów, ale również z gimnazjów, szkół podstawowych a nawet z przedszkoli zapowiada organizatorka konkursu. Organizatorem konkursu jest Agata Wdowik z Zespołu Szkół Nr 3.

ZS nr 3 w Olkuszu

polonez2016 4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze