Olkusz

Kolejna inwestycja realizowana w Olkuszu w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji jest gotowa. Tym razem to Przedszkole nr 8, które w tym roku świętuje swoje 40-lecie.

Wykonawcą wszystkich prac była firma Dermex z Chrzanowa. Budynek przedszkola został docieplony, zmodernizowano część pomieszczeń, wymieniono także stolarkę okienną i drzwiową. Modernizacji uległy piwniczne studzienki, posadzka schodów, węzeł cieplny, instalacja centralnego ogrzewania, instalacja elektryczna i odgromowa. W obiekcie wykonano instalację oddymiania klatek schodowych i oświetlenia awaryjnego na drogach ewakuacyjnych. Prace dotyczyły także terenu wokół przedszkola. Całości dopełniły chodniki i elementy małej architektury. Inwestycja współfinansowana z unijnych funduszy kosztowała 1 201 108,64 zł.

Modernizacja przedszkola to część rewitalizacyjnego projektu zawierającego jeszcze dwie inwestycje. Obie zostały wykonane już dwa lata temu. Chodzi o teren targowiska przy ul. Osieckiej, na którym położono nową nawierzchnię z betonu asfaltowego, wymalowano linie wyznaczające miejsca pod stragany i zadbano o sąsiadującą z placem zieleń. Kolejne przedsięwzięcie dotyczyło remontu chodnika przy ul. Strzelców Olkuskich 1 i 1a na odcinku 108 metrów. Wykonawcą dwóch opisanych inwestycji było Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe GAMEX mgr inż. Grzegorz Żurek z Osieka.

Projekt jest dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, 11. Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.1. Rewitalizacja głównych ośrodków miejskich w regionie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

fot. UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze