rsm

Projekt Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser” realizowany w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu pod nazwą  „Olkuski Uniwersytet Trzeciego Wieku” to propozycja skierowana do obecnych i przyszłych studentów UTW. W ciągu najbliższych kilku miesięcy prawie 300 słuchaczy będzie mogło skorzystać z wielu atrakcyjnych zajęć.
Na projekt w ramach priorytetu „Edukacja osób starszych” przyznana została dotacja z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 66 tys. 820 złotych. – Celem projektu jest kontynuowanie oraz rozszerzenie zakresu zajęć prowadzonych w ramach UTW w Olkuszu jako programu aktywizacji seniorów w gminie Olkusz. Chodzi głównie o poprawienie jakości i poziomu życia osób starszych. Chcemy, by seniorzy byli jeszcze bardziej aktywni. Każdy uczestnik znajdzie w bogatym harmonogramie coś dla ciała i coś dla ducha  – informuje Maria Jędrysik, prezes stowarzyszenia „Res Sacra Miser”. Dzięki temu kontynuowany będzie cykl wykładów ujętych w pięciu blokach tematycznych: profilaktyka zdrowotna i propagowanie zdrowego stylu życia, wiedza o kulturze i sztuce ze szczególnym  uwzględnieniem historii Olkusza i Ziemi Olkuskiej oraz historii filmu i architektury, nauki społeczne z elementami filozofii, socjologii i ekonomii, nauka o ziemi  z elementami biologii, ekologii, geografii, fizyki i astronomii oraz Akademia Filmowa Seniora. 

Nadal seniorzy będą brać udział w zajęciach grupowych. Studenci dowiedzą się na nich, jak szukać interesujących wiadomości w Internecie, dokonywać opłat w sieci czy zakładać profile na portalach społecznościowych. Zaplanowano także naukę języka angielskiego i niemieckiego, warsztaty malarstwa, taniec towarzyski, naukę pływania. W ramach zajęć praktycznych nową ofertą będą  warsztaty fotograficzno – filmowe, yoga oraz zajęcia w Sali fitness. Istotnym elementem projektu jest założenie Klubu Wolontariackiego.

Rekrutacja beneficjentów do projektu będzie miała charakter otwarty poprzez informacje w prasie, plakaty, ulotki i ogłoszenia na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury (www.mok.olkusz.pl) oraz stowarzyszenia (www.rsm.olkusz.pl).

– Nowe osoby przyjmowane będą w kolejności zgłoszeń. W razie braku miejsc utworzona zostanie lista rezerwowa, której członkowie będą mogli korzystać z oferty w miarę zwalniających się miejsc – dodaje Maria Jędrysik. Projekt „Olkuski Uniwersytet Trzeciego Wieku” realizowany będzie do końca tego roku.

Tekst nadesłany przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o