Olkusz

– Ilu kibiców będzie mogło oglądać mecze z budowanych teraz trybun? I kiedy to będzie? – z takim pytaniem zwrócił się do naszej redakcji jeden z mieszkańców Olkusza. Sprawdziliśmy, jak przebiega inwestycja. 

Wiadomo, że dobiegły końca prace ziemne i widać już powstające ściany budowli. Sam budynek będzie miał dwie kondygnacje. Na zadaszonych trybunach (z wydzieloną częścią dla kibiców gości) będzie mogło zasiąść łącznie prawie 600 osób. W budynku zaplanowano także salę konferencyjną, szatnie dla zawodników, stanowisko spikera, nowoczesną kotłownię, toalety oraz pomieszczenia do magazynowania sprzętu sportowego. Jak informuje magistrat, obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz będzie spełniał wymagania określone przez Polski Związek Piłki Nożnej dla infrastruktury niezbędnej do przeprowadzania rozgrywek III ligi piłki nożnej. Część sportową uzupełni mniejszy, wkomponowany w całość inwestycji, budynek zaplecza sędziowskiego.

Nowe trybuny to nie wszystko. W tej części parku powstanie jeszcze droga wewnętrzna z placem manewrowym, a także parking dla samochodów osobowych i autobusów. Całości dopełni ledowe oświetlenie

Umowa z wyłonionym w przetargu wykonawcą, TIGMA-BUD Sp. z o. o., opiewa na kwotę nieco ponad 7,3 mln złotych. Na inwestycję pozyskano dofinansowanie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (2 mln złotych) i z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (1 529 300,00 złotych).

– Plan gruntownej modernizacji Parku Czarna Góra, z uwagi na wysokie koszty, realizujemy w etapach. Najpierw przystąpiliśmy do rewitalizacji, której efektem są nowe boiska, bieżnia, alejki i plac zabaw. Wartość prac wyniosła 14 mln złotych. Przy boisku ze sztuczną nawierzchnią zainstalowane zostały małe trybuny. Teraz prowadzimy kolejną inwestycję związaną z budową zaplecza sportowego z trybunami przy głównym boisku. Z atrakcji w Parku Czarna Góra już teraz chętnie korzystają mieszkańcy i goście Srebrnego Miasta, a to nie koniec inwestycji w tym miejscu – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza. Trwa tam również modernizacja basenu, a w planach jest budowa tężni solankowej.

Przedsięwzięcie ma być gotowe jesienią tego roku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna Kozierska
14 dni temu

A co sądzicie o tym – https://domki-zbylut.pl/oferta/domki-caloroczne ? Takie domki całoroczne można wybudować na dowolnej działce budowlanej, czy to musi spełniać jakieś konkretne wymagania? Jeśli tak, to jakie?