eugeniusz kluczewski

10 stycznia 2018 r. zmarł Eugeniusz Kluczewski. Był absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracę zawodową rozpoczął w roku 1950 jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Kłodnicy (pow. Koźle), gdzie pracował do 30 listopada 1951 r. Po odbyciu służby wojskowej 15 lutego 1953 r. podjął pracę w Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Olkuszu w Wydziale Organizacyjno – Prawnym, początkowo na stanowisku inspektora a następnie zastępcy kierownika wydziału.

Od 10 czerwca 1965 r. do 30 lipca 1973 r. był zatrudniony na stanowisku sekretarza w Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Olkuszu a od sierpnia 1973 r. do sierpnia 1990 r. był zastępcą dyrektora ds. ekonomiczno – administracyjnych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Olkuszu.

Eugeniusz Kluczewski od najmłodszych lat ukochał sport, a w szczególności piłkę nożną. Już 1953 r. został sędzią piłkarskim. Sędziowska pasja doprowadziła Go na boiska II Ligii w Polsce. W swojej sędziowskiej karierze sędziował 1339 meczów piłki nożnej, a po zakończeniu czynnego sędziowania w 1999 r., kontynuował swoją pasję jako obserwator sędziów na meczach, udzielając im wskazówek i szkoląc młodych adeptów sędziowania. Eugeniusz Kluczewski przez 23 lata pełnił funkcję Przewodniczącego Kolegium Sędziów Podokręgu Olkusz, jak również był członkiem Zarządu Kolegium Sędziów Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Katowicach i Członkiem Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Za swoją długoletnią działalność społeczną władze Polskiego Związku Piłki Nożnej odznaczyły Go tytułem Honorowego Sędziego Piłki Nożnej, jak również Złotą Odznaką Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ponadto był wielokrotnie uhonorowany odznaczeniami władz Śląskiego i Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Eugeniusz Kluczewski działał społecznie w Stowarzyszeniu „Pokolenia” w Olkuszu, którego przez kilkanaście lat był  Przewodniczącym Zarządu Powiatowego.

„Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni, pragniemy być gronem przyjaciół” – to motto Stowarzyszenia, które Eugeniusz Kluczewski konsekwentnie wdrażał w codziennym życiu i w działalności Stowarzyszenia. W opinii członków był wiernym Przyjacielem, Człowiekiem ogromnej dobroci, o wielkim sercu dla ludzi, Człowiekiem uczciwym i sprawiedliwym. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy, nigdy nie zabrakło mu czasu dla drugiej osoby. Był lewicowym działaczem społecznym, wielkim lokalnym patriotą, zaangażowanym w sprawy naszej, lokalnej wspólnoty.

Choroba przyszła niespodziewanie. Eugeniusz Kluczewski do ostatnich chwil był aktywnym człowiekiem i czynnym Przewodniczącym Zarządu Powiatowego Stowarzyszenia Pokolenia w Olkuszu, starał się zachować pogodę ducha. W dniu 23 listopada 2017 r. skończył 87 lat. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Olkuszu w dniu 13 stycznia 2018 r.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rodzina
Rodzina
6 lat temu

Wspominamy, pamiętamy, żegnamy.

Koledzy
Koledzy
6 lat temu

Ty byłeś z nami
my zostajemy z Tobą

Przyjaciele
Przyjaciele
6 lat temu

Wspomnienie, to najlepsza nuta przeszłości.
Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci.

Najbliżsi
Najbliżsi
6 lat temu

Kochać – tak łatwo, żegnać – tak trudno.

pro memoria
pro memoria
6 lat temu

Cześć Jego pamięci !