– To bardzo fajny pomysł – komentują mieszkańcy osiedla Młodych, na którym od kilkunastu dni stoi „serduszko” – pojemnik na nakrętki. W ten sposób każdy może wspomóc szczytny cel. Zainteresowanie jest ogromne.

Pomysł narodził się już jakiś czas temu. – Dwa miesiące temu zaproponowałem, aby w Dolince postawić pojemnik na nakrętki. Inicjatywa uzyskała wówczas szerokie poparcie mieszkańców Olkusza. Dzięki szybkiemu wsparciu PWiK Olkusz, już od kilku dni możemy wspierać cele charytatywne wrzucając nakrętki do czerwonego serducha koło placu zabaw – mówi inicjator pomysłu, miejski radny Wojciech Ozdoba.

Pierwsza zbiórka prowadzona jest dla pani Agnieszki Gil z Kosmolowa. Już po kilku dniach pojemnik był wypełniony po brzegi. – Wszystkie nakrętki przekazaliśmy Agnieszce. Zbiórka dla Agnieszki dalej trwa. Jeżeli ktoś jeszcze nie zaczął zbierać – zachęcamy zacząć! W taki łatwy sposób można pomagać – cieszy się Olga Kamionka, prezes Stowarzyszenia SIMO, które zajmuje się charytatywną inicjatywą.

,,Serce”, którego sponsorem jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olkuszu, znajduje się nieopodal Klubu Osiedlowego „Krecik”. Zgodnie z regulaminem, nakrętki będą przekazywane konkretnym osobom bądź organizacjom potrzebującym pomocy z terenu miasta i gminy Olkusz. Każda zbiórka potrwa jednorazowo przez maksymalnie trzy miesiące lub do zapełnienia pojemnika. Na serduszku znajduje się informacja, dla kogo aktualnie zbierane są nakrętki.

Listę zapisów prowadzi Stowarzyszenie SIMO. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem simolkusz@gmail.com, telefonicznie 696-379-939 lub bezpośrednio w Klubie Osiedlowym Krecik przy ul. Konopnickiej 4.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze