DSC04071 1p

 Tegoroczne powitanie lata w gminie Trzyciąż, czyli tradycyjny piknik „Powrót do tradycji Nocy Świętojańskiej” połączone zostało z uroczystym świętowaniem 100-lecia OSP w Zadrożu. Po Mszy św. odprawionej przez ks. proboszcza Romana Patyka w kościele parafialnym w Zadrożu w intencji Jubilatów rozpoczął się blok imprez oficjalnych, a następnie rozrywkowo-kulturalnych, trochę zakłócony przez kapryśną aurę.

W części oficjalnej gratulowano Jubilatom i nadano jednostce OSP z Zadroża najwyższe odznaczenie strażackie – Złoty Medal ZOSP RP, którym odznaczono sztandar. Wręczono też odznaczenia zasłużonym strażakom i osobom wspierającym jednostkę.

Część artystyczną rozpoczęły piękne występy dzieci z lokalnych szkół, które niestety przerwała, na szczęście krótkotrwała nawałnica. Na zakończenie gwałtownie schłodzoną atmosferę podgrzały góralskie rytmy w wykonaniu zespołu Toporki. Widownia nie dała się przestraszyć i mieszkańcy gminy Trzyciąż świętowali bez względu na zimo i wilgoć do późnego wieczora.

{joomplu:78921}{joomplu:78902}{joomplu:78880}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze