Olkusz

Miejscy radni wyrazili zgodę na przystąpienie do Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Co da miastu członkostwo w tej organizacji?

Przede wszystkim szerszą promocję turystycznych atrakcji Olkusza. W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że w ubiegłym roku zakończyła się rewitalizacja kwartału królewskiego, otwarto ekspozycję Podziemny Olkusz i udostępniono dla zwiedzających zamek Rabsztyn.

-Członkostwo Gminy Olkusz w Małopolskiej Organizacji Turystycznej pozwoli na szerszą prezentację atrakcji turystycznych Miasta i Gminy Olkusz na krajowych i zagranicznych targach turystycznych, w których bierze udział Małopolska Organizacja Turystyczna, a także podczas wizyt studyjnych w Małopolsce dla dziennikarzy, jakie organizuje MOT. (…) Udział przedstawiciela Gminy Olkusz w Małopolskiej Organizacji Turystycznej pozwoli na nawiązanie kontaktów z członkami MOT, co przyczyni się do popularyzacji i promocji atrakcji turystycznych Miasta i Gminy Olkusz, a docelowo do zwiększenia ruchu turystycznego – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

MOT działa od 2001 roku. Jak czytamy na stronie stowarzyszenia, do jego głównych celów należy m. in.: kreowanie i promowanie atrakcyjnego wizerunku Krakowa i Regionu na krajowych i zagranicznych rynkach turystycznych, wspieranie rozwoju turystyki zgodnie ze strategią rozwoju regionu, integracja środowisk turystycznych poprzez współpracę sektora publicznego z niepublicznym sektorem gospodarki turystycznej i stowarzyszeniami związanymi z turystyką (jak również innymi organizacjami i przedsiębiorcami), zarządzanie regionalnym systemem informacji turystycznej i prowadzenie informacji o ofercie turystycznej regionu, organizacja i koordynacja działań w zakresie planowania i realizacji imprez turystycznych, podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadr turystycznych, prowadzenie badań marketingowych, analiz i monitoringu w zakresie turystyki.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
raff77
raff77
2 lat temu

Czyli rozumiem, że zagraniczni turyści przyjadą z Krakowa do Olkusza pociągiem ;). Jak mniemam, każdy z przewodników w olkuskich muzeach oraz władze tych obiektów biegle posługują się przynajmniej w jednym obcym językiem na poziomie C2? Olkuska rzeczywistość …