policja olkusz

Olkuska policja ustala sprawców kradzieży z włamaniem, do których doszło na początku lutego. Złodzieje weszli do sklepów oraz splądrowali wnętrze samochodu.

 Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek, 2 lutego około godziny 18.00 w jednym ze sklepów odzieżowych przy ul. Sławkowskiej w Olkuszu. Nieznany sprawca wszedł do jego środka po wcześniejszym wyważeniu drzwi, a z pomieszczeń ukradł pieniądze w szacowanej przez właściciela lokalu kwocie 630 złotych.

Tego samego dnia również na ul. Sławkowskiej, bardzo prawdopodobne, że ten sam niezidentyfikowany sprawca, wyważył drzwi do innego sklepu, lecz za nimi znajdowała się dodatkowa krata zabezpieczająca. Z tą przeszkodą złodziej już sobie nie poradził. Właściciel straty wycenił na 200 zł.

Kolejna kradzież z włamaniem miała miejsce 5 lutego na ul. Kosynierów w Olkuszu. Tym razem nieznani do chwili obecnej sprawcy weszli do volkswagena passata skąd ukradli: nawigację samochodową, panel sterujący, zestaw głośnomówiący, ładowarkę do telefonu komórkowego, oraz kluczyki do samochodów marki BMW oraz Citroen. – Ogólne straty, jakie poniósł właściciel VW to 30 000 złotych. Kradzież z włamaniem jest zagrożona karą pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat – informuje st. sież. Marika Guzik-Gajda z olkuskiej komendy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Qba
Qba
5 lat temu

Moze beemke i citroena zajumali przy okazji ;]

pavv
pavv
5 lat temu

W tym VW to ta nawigacja miała złotą obudowę że takie straty kosmiczne?