Olkusz

Mapy Google to jedno z najczęściej wykorzystywanych narzędzi internetowych, służących do nawigacji po drogach. Codziennie miliony osób na całym świecie korzystają z niego w swoich telefonach. Nasz Czytelnik doniósł nam niedawno, że fragment ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu przemianowany został w tej aplikacji na ulicęImperator Kaczafiego”. Jak do tego doszło?

Google Maps to aplikacja wykorzystująca technologię GPS do nawigacji po drogach. Od lat stanowi nieodłączoną część podróży większości kierowców. Dzięki niej z łatwością możemy dotrzeć pod wskazany adres. Wystarczy tylko wpisać go w swoim telefonie i słuchać głosu wskazującego drogę do celu. Jak każda innowacja, także i to rozwiązanie nie jest jednak bezbłędne.

Jeden z naszych Czytelników znalazł bowiem w centrum Olkusza trakt imienia „Imperatora Kaczafiego”. Jest to nawiązanie do lidera partii rządzącej, który przed laty został w ten sposób żartobliwie określony przez redaktorów jednego z magazynów. Teraz tym mianem nazwano fragment ulicy Króla Kazimierza Wielkiego, zlokalizowany od skrzyżowania z ul. Bylicy, wzdłuż dawnego domu towarowego „Skarbek”.

Jest to oczywiście żart ze strony internautów. Jak do tego doszło? – Najprawdopodobniej kilka osób zaproponowało zmianę nazwy ulicy korzystając z możliwości edycji mapy i algorytm to zaakceptował – tłumaczy jedna z osób komentujących sprawę pod wpisem, jaki zamieściliśmy na Facebooku. Podobna sytuacja miała miejsce niedawno w Wadowicach, gdzie taką samą nazwę nadano ulicy Fryderyka Chopina.

Warto wiedzieć, że aplikacja Google Maps umożliwia wszystkim użytkownikom wprowadzanie zmian w nazewnictwie ulic. Automatyczna weryfikacja zaś nie zawsze jest w stanie wychwycić tego typu żarty. Podróżując do celu należy więc polegać nie tylko na technologii, ale również na zdrowym rozsądku.

1 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze