skalka_ogrod2

Od 30 lat spotykają się na swoich działkach, świetnie bawiąc się w swoim gronie. Działkowcy m. in. z Jaroszowca, Klucz i Olkusza świętowali jubileusz powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Skałka”. Okrągłe, 30 – te urodziny, obchodzono w Kluczach.

skalka_ogrod1

Ogród to inicjatywa dyrekcji i pracowników Huty Szkła Walcowanego i „Szkłobudowy” w Jaroszowcu. Przez lata do „Skałki” przyłączyli się właściciele działek z okolicy, ale i z odleglejszych miast, jak np. Sosnowiec. Organizacja liczy już ponad stu członków.

Jubileusz był świetną okazją do wręczenia odznak „Zasłużonego Działkowca”. Brązowe odznaki otrzymali: Zdzisława Janus, Ryszard Konieczny i Jerzy Kisiecki z Jaroszowca oraz Henryka Ciszowska z Olkusza i Roman Sroka z Klucz. Kazimiera Gieca, Zuzanna Krawczyk, Stanisław Pietrasik i Barbara Swędzioł z Jaroszowca oraz Zbigniew Kieć z Klucz zostali uhonorowani srebrnymi odznakami. Dyplomy za całokształt działalności na rzecz Ogrodu wręczono: Marii Bąchór, Krystynie Gajeckiej, Mieczysławowi Gwiaździe, Stanisławowi Zacłonie i Włodzimierzowi Zubowi z Jaroszowca oraz Kazimierzowi Wiśniewskiemu z Olkusza. Przedstawicielka krakowskiego Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców Ewa Andruszkiewicz z okazji 30 – lecia przekazała pamiątkowe puchary od władz centralnych i wojewódzkich POD. Całości dopełnił występ Koła Gospodyń Wiejskich „Jagodzianki” z Jaroszowca.

Aktualny skład Zarządu „Skałki” w Kluczach tworzą: Adam Czerwiński (prezes) z Klucz, Andrzej Mędrek (wiceprezes) z Olkusza, Piotr Skopak (sekretarz) z Sosnowca oraz Kazimiera Kieca (skarbnik), Ryszard Konieczny (gospodarz) i Mieczysław Gwiazda (członek zarządu) z Jaroszowca.

Fot. ROD „Skałka”

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze