Olkusz

W minioną niedzielę (20.11. br.) w Szkole Podstawowej w Sienicznie odbyła się debata społeczna, nt. „ Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ” – Kradzieże i włamania do domów i mieszkań w Sienicznie i pobliskiej okolicy”.

Debaty społeczne organizowane na szczeblu lokalnym mają za cel zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wśród  prorytetów i zdań prorytetowych Komendanta Głównego Policji na lata 2021-2023 znalazło się m.in. zacieśnianie współpracy ze społecznością lokalną poprzez organizację debat społecznych.

W debacie społecznej  zorganizowanej w Sienicznie uczestniczyli Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sienicznie p. Agnieszka Lekki, Sołtys wsi Sieniczno Mariusz Gaszczyk, Sołtys wsi Gorenice Andrzej Chmielewski,  Radny Rady Miasta i Gminy Łukasz Piątek, Radny Rady Miasta i Gminy Olkusz Wojciech Panek, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu Sebastian Tomsia,  mieszkańcy  Sieniczna oraz  przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu:  Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Tomasz Mosur, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Marcin Kwiecień, dzielnicowy st.asp. Przemysław Szeląg oraz oficer prasowy kom. Katarzyna Matras. Temat debaty został dobrany w oparciu o wnioski mieszkańców Sieniczna wynikające z konsultacji społecznych i rozmów Sołtysa z dzielnicowym, a także wynikał z analizy zgłoszeń o popełnionym przestępstwie. Na podstawie analizy zdarzeń i zdiagnozowanego zagrożenia rejon ten został objęty szczególnym nadzorem i w miejscowości Sieniczno dzielnicowy wdrożył do realizacji plan działania priorytetowego, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. To w miesiącach marzec-kwiecień 2022 roku policja odnotowała w Sienicznie i pobliskich miejscowościach  serie kradzieży i włamań do domów jednorodzinnych, a także uszkodzeń mienia. Podczas debaty mieszkańcy mogli porozmawiać o powyższym zagrożeniu a wnioski wynikające z debaty wskazywały na potrzebę podjęcia współpracy z podmiotami poza policyjnymi.

Korzystając z okazji dzielnicowy zwrócił się do uczestników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas świątecznych przygotowań „To właśnie w tym okresie policja odnotowuje wiele zdarzeń dotyczących kradzieży i włamań do domów i mieszkań, a także kradzieży kieszonkowych”. Dzielnicowy przypominał mieszkańcom, że to czas wzmożonej aktywności przestępców. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców st. asp. Przemysław Szeląg apelował do zgromadzonych o noszenie odblasków i zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Na koniec spotkania  uczestnikom rozdał odblaski i ulotki informacyjne.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze