czad

Jedna osoba zmarła, a jedna trafiła do olkuskiego szpitala z objawami zatrucia czadem. To efekt poniedziałkowego zdarzenia, do jakiego doszło w domu jednorodzinnym przy ul. Karola Miarki w Bukownie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że powodem śmierci 41-letniego mężczyzny było zatruciem tlenkiem węgla.

„Cichy zabójca” zbiera żniwo również i w święta. W Wielkanocny Poniedziałek o godz. 14:42 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu został powiadomiony o możliwości zatrucia czadem w jednym z domów w Bukownie. Na miejsce zgłoszenia błyskawicznie wysłano dwa zastępy PSP oraz dwie karetki pogotowia ratunkowego. Niestety, dla 41-latka było już za późno. Zmarł jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych. Udało się za to uratować 39-letnią kobietę, która z objawami silnego zatrucia tlenkiem węgla została przewieziona do olkuskiego szpitala.

Wszystko wskazuje na to, że w domu jednorodzinnym zawiodła gazowa instalacja grzewcza. Trwa postępowanie wyjaśniające przyczyny awarii i śmiertelnego zatrucia.

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o