Mieszkańcy bloku nr 5 przy ul. Sławkowskiej w Olkuszu nareszcie się doczekali –  śmietnik spod ich budynku ma zostać przeniesiony nieco dalej, także na teren Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

O sprawie pisaliśmy na początku czerwca, w artykule dotyczącym problemów z podrzucaniem śmieci na olkuskich osiedlach. Mieszkańcy z „piątki” od 2008 roku interweniują w sprawie śmietnika usytuowanego pod oknami i balkonami ich bloku. Skarżą się m. in. na bałagan wokół kontenerów, nieprzyjemny zapach oraz podrzucanie odpadów przez mieszkańców z innych bloków. Chcą, aby śmietnik został zabudowany i przeniesiony w inne miejsce.

We wtorkowe popołudnie z lokatorami spotkało się szefostwo Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wspólnie ustalono, że najlepszą lokalizacją będzie miejsce naprzeciw kotłowni. Wymagane przepisami odległości od okien bloków będą zachowane. Po utwardzeniu terenu kontenery zostaną przeniesione. Zaplanowano też zamówienie zamykanej wiaty, która powinna być zamontowana w ciągu kilku miesięcy.

Jak zapowiedział prezes OSM Kazimierz Bobyla, spółdzielnia wystąpi do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z pytaniem, czy po przeniesieniu śmietnika w nowe miejsce będą chcieli z niego korzystać mieszkańcy pobliskich bloków administrowanych przez PGK.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze