Latem pisaliśmy o problematycznym śmietniku przy ul. Sławkowskiej 5 – mieszkańcy z uwagi na uciążliwości z nim związane domagali się przeniesienia go w inne miejsce . W czerwcu spotkali się w tej sprawie z szefostwem Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej oraz Urzędu Miasta i Gminy Olkusz. Wspólnie ustalono nową lokalizację – od kilku dni kontenery już tam stoją.

Przypomnijmy, że mieszkańcy z „piątki” od 2008 roku interweniowali w sprawie śmietnika usytuowanego pod oknami i balkonami ich bloku. Skarżyli się m. in. na bałagan wokół kontenerów, nieprzyjemny zapach oraz podrzucanie odpadów przez mieszkańców z innych bloków. Chcieli, aby śmietnik został zabudowany i przeniesiony w inne miejsce.

Tak też się stało. Niedawno kontenery przeniesione naprzeciw kotłowni, na terenie Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wcześniej, zgodnie z zapowiedziami OSM, teren został utwardzony.

Zarządcy pobliskich bloków ustalili, mieszkańcy których nieruchomości mają korzystać ze śmietnika w nowej lokalizacji. W przypadku OSM – podobnie jak wówczas, gdy kontenery stały w poprzedniej lokalizacji – jest to „piątka” i pobliski blok przy ul. Mickiewicza. Z kolei jeśli chodzi o wspólnoty administrowane przez PGK, to bloki przy ul. Sławkowskiej 7b, 7c, 7d, 7e, 7f i 7g.

„Kropką na i” całej inwestycji będzie ogrodzenie śmietnika. – Na pewno będzie to metalowa wiata. Niestety na takie zamówienie trochę się czeka. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie zamontowana – mówi prezes Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Kazimierz Bobyla.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o