Przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kwaśniowie Dolnym powstanie sala sportowa z widownią. W gminie Klucze właśnie rozstrzygnięto przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej.

Zgodnie z założeniami, obiekt ma być dostępny nie tylko dla uczniów, ale dla wszystkich mieszkańców. Jak ma wyglądać? Na głównej sali znajdzie się boisko do koszykówki o wymiarach 30 m x 17 m. Będzie tam można także grać w futsal, badminton, tenis czy piłkę ręczną. Sala oczywiście będzie dostosowana do prowadzenia zajęć sportowych zgodnych z programem szkolnym. W obiekcie będą również: sala pomocnicza służąca do zajęć rehabilitacyjnych, ruchowych lub siłowych; zaplecze socjalne (w postaci dwóch zespołów szatni z natryskami i toaletami, oraz magazynami na sprzęt sportowy) obsługujące główną salę sportową oraz zaplecze socjalne dla mniejszych grup sportowych korzystających z sali pomocniczej; widownia wraz z szatnią dla obsługi widowni w czasie zawodów sportowych; toaleta; pomieszczenie techniczne.

Budynek będzie posiadał łącznik ze szkołą. Zostanie także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – w tym celu przewidziano windę łącząca poziomy sali z zapleczem.

Zaprojektowaniem sali zainteresowanych było aż 20 firm. Zwyciężyło Atelier Architektury Radosław Żubrycki ze Zgorzelca (52 890,00 złotych).

Projekt powinien być gotowy do połowy grudnia tego roku.

fot. pixabay.com

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o