Przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kwaśniowie Dolnym powstanie sala sportowa z widownią. W gminie Klucze właśnie rozstrzygnięto przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej.

Zgodnie z założeniami, obiekt ma być dostępny nie tylko dla uczniów, ale dla wszystkich mieszkańców. Jak ma wyglądać? Na głównej sali znajdzie się boisko do koszykówki o wymiarach 30 m x 17 m. Będzie tam można także grać w futsal, badminton, tenis czy piłkę ręczną. Sala oczywiście będzie dostosowana do prowadzenia zajęć sportowych zgodnych z programem szkolnym. W obiekcie będą również: sala pomocnicza służąca do zajęć rehabilitacyjnych, ruchowych lub siłowych; zaplecze socjalne (w postaci dwóch zespołów szatni z natryskami i toaletami, oraz magazynami na sprzęt sportowy) obsługujące główną salę sportową oraz zaplecze socjalne dla mniejszych grup sportowych korzystających z sali pomocniczej; widownia wraz z szatnią dla obsługi widowni w czasie zawodów sportowych; toaleta; pomieszczenie techniczne.

Budynek będzie posiadał łącznik ze szkołą. Zostanie także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – w tym celu przewidziano windę łącząca poziomy sali z zapleczem.

Zaprojektowaniem sali zainteresowanych było aż 20 firm. Zwyciężyło Atelier Architektury Radosław Żubrycki ze Zgorzelca (52 890,00 złotych).

Projekt powinien być gotowy do połowy grudnia tego roku.

fot. pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze