sms bezpieczenstwa

W poniedziałek, 31 sierpnia w sali narad olkuskiego Starostwa Powiatowego starosta Paweł Piasny podpisał umowę z przedstawicielem wrocławskiej firmy „Samorządowy Informator SMS” Przemysławem Setnikiem. Przedmiotem zawartej umowy jest świadczenie usług sms.

Dzięki umowie, wszyscy użytkownicy smartfonów, którzy najpierw pobiorą aplikację SISMS, będą otrzymywali komunikaty z ostrzeżeniami i alarmami dla całego powiatu. W telefonach pojawią się więc informacje o zbliżających się gwałtownych burzach, wichurach, katastrofach ekologicznych i skażeniach. Dodatkowo, posiadacze aplikacji szybko dowiedzą się o poważnych awariach prądu czy gazu, a także o utrudnieniach w ruchu komunikacyjnym.

Administratorem systemu będzie Zespół Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych, działający w olkuskim starostwie. Obecnie trwają pracę związane z wdrożeniem systemu. Niebawem w porozumieniu ze starostwem pomożemy w pobraniu i ustawieniu aplikacji, dzięki której społeczność powiatu będzie czuła się bezpieczniej.

Fot. Grzegorz Turski, Starostwo Powiatowe

 

11
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
11 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
sielpiaWiWlokdemostenesul. 3 Maja Wolbrom Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Młody
Młody

Nie zauważyłem artykułu w wydaniu drukowanym – czy to ja przeoczyłem czy starosta się zreflektował i boi się pochwalić „sukcesem” ?

sielpia
sielpia

[quote name=”ul. 3 Maja Wolbrom”]kto jest właścicielem ulicy 3 Maja w Wolbromiu przed jedną z posesji jest zamontowany słupek drogowy spotykany przy drogach woj. kto wydał zezwolenie na pow . fakt oraz uszkodzenie kostki brukowej ..ponadto ktoś z wyż/wym posesji uporczywie ustawia zardzewiały znak drogowy z zakazem parkowania i ruchu wszystkich pojazdów to ulica prywatna ???[/quote]
jeszcze jakiś głupotek biega i straszy syneczkami

WiW
WiW

A czy ktoś z Was chłopski zainstalował sobie RSO i przetestował chociaż przez parę dni?
Bo ja owszem, zaraz jak tylko trąbił o tym MSW.
Po kilku dniach odinstalowalem to do niczego nieprzydatne badziewie.

lok
lok

Pięknie popłynął! Umowy, uściski dłoni, zdjątka w lokalnej gazetce, ojcowska troska o obywateli! Sukces, psiakość, sukces i nowoczesność! A do tego radość wrocławskiej firmy, której znowu udało się złowić jelenia. Tymczasem BEZpłatna alikacja RSO gwarantuje: „Przegląd ostrzeżeń o sytuacjach nadzwyczajnych w całym kraju w następujących kategoriach: meteorologiczne, hydrologiczne, informacje drogowe, ogólne. Przegląd informacji o stanach wód na rzekach całej Polski. Dostęp do bazy wiedzy w postaci poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych. Ostrzeżenia pochodzą z wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego, które otrzymują informacje o zagrożeniach m.in. IMGW-PIB czy GDDKiA.” Brawoooo! Cud-inwestycja kasy zyskanej dzięki zwolnieniom pracowników i utrąceniu głupich pomysłów rozwoju olkuskich… Czytaj więcej »

pavv
pavv

[quote name=”demostenes”]Dzięki „Młodemu” wiemy, że system ten dubluje wdrażany bezpłatnie Regionalny System Ostrzegania.[/quote]

Pod warunkiem, że oglądasz naziemne kanały TVP… a ja takowych nie mam bo oglądam z satelity.

demostenes
demostenes

Starosta Paweł Piasny dał się nabrać jakiejś firmie z Wrocławia i wydał lekką ręką tysiące złotych na kolejny, niepotrzebny system informowania mieszkańców.Dzięki „Młodemu” wiemy, że system ten dubluje wdrażany bezpłatnie Regionalny System Ostrzegania.Starosta Piasny okazał się być naiwnym, by nie powiedzieć frajerem, by dać sobie wcisnąć ten SISMS.Aż strach pomyśleć ile wyda środków publicznych, gdy przyjdą do niego akwizytorzy z Zeptera.A wracając do tego nowego systemu informowania mieszkańców.Zamiast kupować kolejne drogie systemy, lepiej zadbać o te istniejące.Bo większość z nich jest prowadzona niechlujnie.Przykład pierwszy z brzegu.Ile było hałasu, że Powiat Olkuski został użytkownikiem Twittera. I po kilku miesiącach obserwujemy jego… Czytaj więcej »

ul. 3 Maja Wolbrom
ul. 3 Maja Wolbrom

kto jest właścicielem ulicy 3 Maja w Wolbromiu przed jedną z posesji jest zamontowany słupek drogowy spotykany przy drogach woj. kto wydał zezwolenie na pow . fakt oraz uszkodzenie kostki brukowej ..ponadto ktoś z wyż/wym posesji uporczywie ustawia zardzewiały znak drogowy z zakazem parkowania i ruchu wszystkich pojazdów to ulica prywatna ???

Młody
Młody

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

„RSO to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach, zarówno na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, jak i w naziemnej telewizji cyfrowej, w naziemnym multipleksie cyfrowym MUX-3 w programach regionalnych: w standardzie HbbTV, w telegazecie, z wykorzystaniem napisów DVB, a także w aplikacji na telefon. Od 1 lipca 2015 ostrzeżenia przed najważniejszymi zagrożeniami otrzymujemy również poprzez SMS. Poprzez RSO rozpowszechniane są także poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.”

http://www.chip.pl/news/wydarzenia/trendy/2015/07/ruszaja-sms-owe-powiadomienia-o-zagrozeniach-w-regionach

pavv
pavv

[quote name=”Młody”]Czy ten „Samorządowy Informator SMS” to jakaś konkurencja do działającego od 1 stycznia 2015 roku bezpłatnego Regionalnego Systemu Ostrzegania,
[/quote]

Tak z tym, że w/w system działa tylko jak się ogląda TV naziemną i to pod warunkiem, że ogląda się kanały TVP. Efektem tego jest znikoma skuteczność.

wureuwy536387909
wureuwy536387909

Znowu zagrywka pod publiczkę. Populizm na całego.

Młody
Młody

Czy ten „Samorządowy Informator SMS” to jakaś konkurencja do działającego od 1 stycznia 2015 roku bezpłatnego Regionalnego Systemu Ostrzegania,

no i ile my podatnicy za to powielanie i obsługę tego co już funkcjonuje płacić będziemy …