Kwaśniów Dolny

Tragedią zakończył się wypadek, do którego doszło w ubiegły piątek tj. 17 września br. w  Kwaśniowie Dolnym. 18-letni kierowca fiata seicento zderzył się z peugeotem. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. To już piąta ofiara śmiertelna wypadków drogowych, do których doszło w tym roku na terenie  powiatu olkuskiego.

W dniu 17 września br. około godziny 14.40 na drodze powiatowej w Kwaśniowie Dolnym doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 18-letni kierowca fiata. Jak wstępnie ustalono, kierowca seicento  jadąc z Kwaśniowa Dolnego w kierunku Klucz, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z naprzeciwka peugeota boxera. Kierowca fiata poniósł śmierć na miejscu.

To już piąta ofiara śmiertelna wypadków,  do których doszło  od początku roku na terenie dróg powiatu olkuskiego (w analogicznym okresie ubiegłego roku odnotowaliśmy 4 wypadki śmiertelne).  Nieprawidłowe zachowania kierowców na drodze i pieszych m.in. nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to tylko niektóre z przyczyn tych zdarzeń.  Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i jazdę dostosowaną do trudniejszych warunków atmosferycznych. Wielu z podobnych zdarzeń drogowych można by było uniknąć, gdyby kierowcy kierowali się rozsądkiem i przestrzegali obowiązujących przepisów. 

Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze