Wolbrom

Chociaż kobieta zazwyczaj posiada wiele mocy, to każda, aby zachować zdrowie fizyczne i psychiczne, potrzebuje chwili dla siebie… Zorganizowana przez dwie niezwykle aktywne i kreatywne kobiety: Katarzynę Gałązkę-Biedul – „Kwadrance” i Annę Osmendę-Salamon – „Mamy_Mleko Miejsce do Karmienia” „Sobota dla kobiet” miała uświadomić paniom, że możliwości i okazji do zadbania o siebie mamy wokół mnóstwo, a brak czasu i sił, w codziennym zabieganiu, nie powinny być wymówką do z nich korzystania.

Przez całą sobotę, 6 maja w wolbromskim „Kwadrance” wszystko kręciło się wokół „damskich” potrzeb. Wspaniali wykładowcy i instruktorzy zaoferowali tak rozległą gamę możliwości, że trudno było zdecydować z czego jeszcze skorzystać. Było mnóstwo pozytywnej energii, przydatnej w życiu wiedzy, radości z bycia ze sobą i słodkich przekąsek. Wszystko za darmo i na najwyższym poziomie!

Zaczęło się od zajęć ruchowych – plenerowe zajęcia pilatesu nad urokliwym wolbromskim zalewem poprowadziła dla sporej grupy pań i kilku panów (!) charyzmatyczna instruktorka tańca i pilates Katarzyna Gałązka-Biedul. Następnie swoją wiedzą i własnymi doświadczeniami z zakresu opieki okołoporodowej, również w zakresie praw kobiet, dzieliła się z młodymi mamami i przyszłymi rodzicielkami promotorka karmienia piersią – Anna Osmenda-Salamon, prowadząca grupę wsparcia „Mamy_Mleko Miejsce do Karmienia”. Następnie niezwykle praktyczny i w przystępnej formie, a przez to bardzo przydatny wykład poświęcony dbałości o własne stopy, narząd często zaniedbywany, a niezbędny do prawidłowego funkcjonowania każdej zabieganej, eleganckiej, zdrowej kobiety poprowadziła mistrzyni swojego zawodu – podolog Justyna Tujko, Gabinet Nowa5. Podczas kolejnej godziny swoją ogromną wiedzą, doświadczeniem i dobrymi radami w zakresie zdrowej diety oraz prawidłowego odżywiania dzieliła się z publicznością dietetyczka kliniczna Ksenia Kolanko-Haberka, która po wykładzie zbadała skład ciała każdej chętnej pani oraz udzielała indywidualnych porad. Bardzo interesujący wykład wygłosił również niezwykły fizjoterapeuta, autor książek, a także trener aikido Bartłomiej Gajowiec z Fundacji Hikari, który nie tylko dzielił się z paniami swoją wiedzą na temat potrzeby i wagi dotyku, ale także udzielił kilku praktycznych rad w zakresie… samoobrony. „Ja matka mam matkę” – wykład o teorii więzi wygłosiła Karolina Musiorska z Paidei – organizacji zrzeszającej absolwentów najlepszych europejskich uczelni, wspierających nowoczesną edukację i rozwój osobisty. W kolejnej godzinie swoją kreatywnością dzieliła się z przybyłymi paniami, dziewczynami, mamami Katarzyna Klimek-Krężel – mama, fotograficzka, plastyczka… Jej kącik kreatywny pokazał, jak wiele możliwości ma każda kobieta, aby urozmaicić życie swoje i swoich pociech. W tym niezwykłym dniu nie zabrakło nawet medytacji w kręgu kobiet pod przewodnictwem kulturoznawczyni, niezwykłej fotograficzki i montażystki filmowej Edyty Bielatowicz, która wraz z mężem pasjonuje się przyrodą i światem ducha kultur społecznych, funkcjonujących na różnych kontynentach. Dziewczyny zaczęły rano spokojnym ruchem pilates, a zakończyły cykl spotkań energiczną bachatą, którą poprowadziła Rita Powaga, tancerka i instruktorka tańca, pracująca również w wolbromskim studio Kwadrance.

„Sobota dla kobiet” było spotkaniem nieprzeciętnych, kipiących energią i pomysłami kobiet, które, nie bacząc na przeciwności (któż ich nie ma!), nie tylko dają sobie radę w życiu zawodowym i społecznym, ale chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, wiedzą i charyzmą z innymi. Spotkanie to dla każdej uczestniczki mogło być bodźcem do zmian, jeżeli jest taka potrzeba, źródłem inspiracji, impulsem do działania… Kto skorzystał, tego przekonywać o tym nie trzeba, kogo zabrakło – niech nie straci już nigdy podobnej okazji! Kobiety, panie, dziewczyny – warto wyjść z domu i o siebie zadbać, zawalczyć o jeszcze lepsze, bardziej wartościowe, ciekawe doświadczenia – w trosce o siebie, własne zdrowie, samopoczucie. Szczęśliwa, spełniona kobieta to szczęśliwe dzieci, rodzina, satysfakcja z pracy i wszystkiego co nas spotyka, a także siła do pokonywania przeciwności. Inicjatorkom spotkania w tę nieprzeciętną sobotę bardzo zależało, aby jak najwięcej pań skorzystało z różnorodności propozycji zadbania o siebie i otwarcia na możliwości jakie są wokół. Dacie się przekonać?

Chociaż kobieta zazwyczaj posiada wiele mocy, to każda, aby zachować zdrowie fizyczne i psychiczne, potrzebuje chwili dla siebie... Zorganizowana przez dwie niezwykle aktywne i kreatywne kobiety: Katarzynę Gałązkę-Biedul – „Kwadrance” i Annę Osmendę-Salamon – „Mamy_Mleko Miejsce do Karmienia” „Sobota dla kobiet” miała uświadomić paniom, że możliwości i okazji do zadbania o siebie mamy wokół mnóstwo, a brak czasu i sił, w codziennym zabieganiu, nie powinny być wymówką do z nich korzystania.
Zdjęcia: Ewa Barczyk
« 1 z 2 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze