Olkusz

3 czerwca, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w OSW „Czarna Góra”, odbyła się kolejna piłkarska rywalizacja wchodząca w skład „Pucharu Srebrnego Miasta”. Tym razem o trofeum Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz rywalizowały drużyny U-10. Sobotnie zmagania młodych futbolistów były imprezą oficjalnie towarzyszącą Dniom Olkusza 2023.

W turnieju udział wzięło trzynaście zespołów reprezentujących trzy województwa: małopolskie, śląskie oraz świętokrzyskie. Młodzi zawodnicy grali na trzech boiskach jednocześnie, w dwóch turach. Zarówno w sesji porannej, jak i południowej wystąpili gospodarze rywalizacji, a więc podopieczni trenerów Olkuskiego Klubu Sportowego „Słowik”. Stawkę uzupełnili gracze z Krakowa, Rudy Śląskiej, Klucz, Zawiercia, Trzebini, Słomnik, Zielonek, czy Sędziszowa.

Wedle formuły „Pucharu Srebrnego Miasta”, głównym czynnikiem przy ustalaniu klasyfikacji końcowej, nie są typowe dla większości zmagań zdobyte punkty, a najkorzystniejszy bilans bramkowy, choć ten zazwyczaj premiuje tych, którzy na murawie radzą sobie najlepiej.

Obie turniejowe części zdominowali młodzi olkuszanie, którzy przy okazji Święta Srebra, na boisku okazali się mało gościnni. Wychowankowie Marcina Sosińskiego i Krystiana Durańskiego dwukrotnie odebrali zasłużone gratulacje, najpierw od Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Marcina Wierciocha, a wczesnym popołudniem od Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Olkuszu Henryka Gamrata. Pamiątkowe medale trafiły na szyje wszystkich graczy i trenerów, niezależnie od uzyskiwanych wyników. Rezultaty były sprawą drugorzędną. Najważniejszy był aspekt szkoleniowy.

Niemniej na szczególne wyróżnienie za skuteczność pod bramkami rywali zasłużyli w weekend: Słowik Olkusz, Prądniczanka Kraków i Zieleńczanka Zielonki – w sesji porannej oraz ponownie OKS Słowik, SMS Ruda Śląska i Orzeł Piaski Wielkie w sesji południowej.

Kolejna i zarazem ostatnia przed wakacjami odsłona „Turnieju Srebrnego Miasta” w niedzielą 11 czerwca. Areną zmagań młodych piłkarzy ponownie będzie sztuczne boisko w OSW „Czarna Góra”. Współorganizatorem całego, futbolowego cyklu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze