Olkusz

Zapraszamy w przyszły piątek 10 czerwca na bezpłatny spacer historyczny „Śladami olkuskich Żydów” zorganizowany w ramach uroczystości upamiętnienia 80. rocznicy zagłady olkuskich Żydów.

Uczestnicy wycieczki spotykają się o godz. 17.00 pod Punktem Informacji Turystycznej MSiT w Olkuszu (Rynek 4). Podczas spaceru uczestnicy odwiedzą miejsca związane z olkuskimi Żydami. Zobaczą miejsce, gdzie wznosiła się olkuska synagoga i zobaczą plenerową wystawę „Olkuscy Żydzi”, jaka będzie prezentowana na rynku. Następnym punktem spaceru będzie tablica pamiątkowa na budynku olkuskiego starostwa, czyli miejsca, z którego w czerwcu 1942 roku olkuscy Żydzi wyruszyli w swą ostatnią drogę. Potem uczestnicy spaceru odwiedzą cmentarz żydowski.

Bezpłatny spacer jest wydarzeniem towarzyszącym uroczystościom upamiętnienia 80. rocznicy zagłady olkuskich Żydów. Organizatorem uroczystości jest Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu, Społecznym Komitetem Organizacyjnym, krakowskim oddziałem IPN oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze