Wolbrom

W dniu 6.06.2023 r. dzielnicowy z Komisariatu Policji w Wolbromiu wraz z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu odwiedzili uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół w Wolbromiu. Celem wizyty było przybliżenie wszystkim zebranym uczniom mundurowej specyfiki oraz promocja zawodu policjanta.

Wybór odpowiedniego zawodu, wcale nie jest prosty. Kim chce zostać w przyszłości? Takie pytania towarzyszą niejednemu uczniowi. Dlatego w ramach współpracy policjanci odwiedzają szkoły, w których funkcjonują klasy o profilu mundurowym i rozmawiają z uczniami o perspektywach, jakie daje służba w Policji.

Podczas spotkania policjanci przedstawili prezentację multimedialną, podczas której młodzież mogła zapoznać się ze specyfiką służby w Policji, służby na poszczególnych policyjnych wydziałach. Uczniom szczegółowo przedstawiono etap kwalifikacyjny, wymogi, jakie musi spełniać kandydat do Policji oraz szczegółowy proces rekrutacji. Ponadto młodzież  mogła poznać charakter szkolenia podstawowego, jaki realizowany jest w policyjnych szkołach.

Podczas zajęć policjanci podzielili się własnym doświadczeniem zawodowym i opowiadali o swoich codziennych obowiązkach. Spotkania w Zespole Szkół w Wolbromiu będą kontynuowane.  

KPP Olkusz


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze