Wolbrom

Wczoraj  (19.10. br.) policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz  dzielnicowy z Komisariatu Policji w Wolbromiu spotkali się z seniorami z Uniwersytetu III wieku z Wolbromia. Mundurowi rozmawiali o współczesnych zagrożeniach, na jakie narażone są osoby starsze i omówili metody działania oszustów. 

Podczas spotkania w Miejskim Domu Kultury w Wolbromiu policjanci omówili metody działania przestępców, szczególnie w przypadku oszustw „na wnuczka”, „policjanta” czy „pracownika socjalnego” . Wyjaśnili na jakie  niebezpieczeństwa, najczęściej narażone są osoby starsze i szczegółowo omówili, jak można ustrzec przez takimi zagrożeniami. Apelowali o rozwagę w zawieraniu umów, pożyczek oraz lokowaniu swoich oszczędności. Policjanci zwrócili również uwagę na kradzieże kieszonkowe.  Przestrzegali również przed zbytnią ufnością w kontaktach z obcymi, jednocześnie apelowali o ostrożność i rozwagę. Dodatkowo dzielnicowy  promował wśród uczestników Krajową Mapę Zagrożeń oraz informował o realizowanym planie działań priorytetowych. 

Uświadamianie osób starszych na temat oszustw i współczesnych zagrożeń, to priorytet Policji.  Wszelkie  działania profilaktyczno-edukacyjne prowadzone przez policjantów oraz  współpraca z mediami i innymi instytucjami, ma ogromne znaczenie w ograniczeniu przestępstw związanych z oszustwami, bo świadomy senior – to bezpieczny senior. 

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze