W poniedziałkowy wieczór  w starostwie odbyło się zebranie sztabu kryzysowego. Tematem spotkania była nadzwyczajna sytuacja w powiecie, w którym blisko 80 tysięcy mieszkańców od wczoraj nie może korzystać z bieżącej wody. Powodem jest jej skażenie bakteriami E coli i enterokokami. Zobacz o czym dyskutował sztab i jakie podjęto decyzje.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PXT
PXT
5 lat temu

Ten filmik jest fatalnej jakości. Czym to było nagrane telefonem? Dźwięku wogóle nie idzie zidentyfikować.

hhha
hhha
5 lat temu

[quote name=”Młody”]A gdzie jest prezes Wodociągów Alfred Szylko, co tak wychwalał swoje struktury i wodę z kranu pić zalecał – czy nie ma nic do powiedzenia, bo widzę i słyszę tylko wice- prezesa Kajdę …[/quote]
Oni obydwaj powinni być zawieszeni i odsunięci od sprawy , bo bez względu na to gdzie powstało skażenie oni ponoszą pełną odpowiedzialność za brak zabezpieczeń od takiej sytuacji. Dzisiaj to bakteria i sraczka a jutro może być coś bardziej paskudnego. Poza tym Kajda na posiedzeniu sztabu zachowuje się tak jakby to było poza nim .

Fruzia
Fruzia
5 lat temu

[quote name=”Oganga III”]Z uwaga obejrzałem film , i powiem tak to czysty PR starosty który chciał się lansować ale poseł skradł mu „szoł” , a tak na marginesie to widać wyraźnie różnice w podejściu do bardzo ważnego tematu jak skażona woda w wodociągu i zabezpieczenia mieszkańców , widziałem nie tylko ja ale wszyscy oglądający , w jaki sposób starosta traktuje uczestników sztabu , no trochę się wstydzę za naszego starostę …[/quote]
Pan starosta traktuje ich tak jak na to sobie zasługują i w sposób na jaki sobie oni sami pozwalają, bo gdyby było inaczej to by ich tak nie traktował. Tak to już jest, że pan starosta niezależnie od tego czy go lubię czy nie posiada jednak cechy przywódcze i potrafi egzekwować swoją pozycję w tym gronie, składającym się w większości z miernot, szczęśliwych że mogą w ogóle uczestniczyć w jakiejkolwiek władzy i brać za to niezłą kasę.

starE
starE
5 lat temu

[quote name=”Oganga III”]Z uwaga obejrzałem film , i powiem tak to czysty PR starosty który chciał się lansować ale poseł skradł mu „szoł” , a tak na marginesie to widać wyraźnie różnice w podejściu do bardzo ważnego tematu jak skażona woda w wodociągu i zabezpieczenia mieszkańców , widziałem nie tylko ja ale wszyscy oglądający , w jaki sposób starosta traktuje uczestników sztabu , no trochę się wstydzę za naszego starostę , a tak dla przypomnienia zarówno panu burmistrzowi jak tez panu staroście i innym uczestnikom tej żenujacej nasiadówki ze problem dla burmistrza jest wtedy gdy taka „klęska”dosięga gminy , natomiast gdy jest on wywołany u więcej niż dwóch gmin starosta z obowiązku jest przejąć rolę decydenta czy tez szefa sztabu zarządzania kryzysowego , i to co pan starosta powiedział w 9 min i 47 s świadczy tylko o braku ……. Dobrze ze był tam poseł i pokrzyżował im plany samochwalstwa , nawet obecność posła w jakiś sposób ich ograniczała[/quote]
A CO CHCESZ SIĘ SPODZIEWAĆ PO BURAKACH PSZENNO-ŻYTNICH.

Oganga III
Oganga III
5 lat temu

Z uwaga obejrzałem film , i powiem tak to czysty PR starosty który chciał się lansować ale poseł skradł mu „szoł” , a tak na marginesie to widać wyraźnie różnice w podejściu do bardzo ważnego tematu jak skażona woda w wodociągu i zabezpieczenia mieszkańców , widziałem nie tylko ja ale wszyscy oglądający , w jaki sposób starosta traktuje uczestników sztabu , no trochę się wstydzę za naszego starostę , a tak dla przypomnienia zarówno panu burmistrzowi jak tez panu staroście i innym uczestnikom tej żenujacej nasiadówki ze problem dla burmistrza jest wtedy gdy taka „klęska”dosięga gminy , natomiast gdy jest on wywołany u więcej niż dwóch gmin starosta z obowiązku jest przejąć rolę decydenta czy tez szefa sztabu zarządzania kryzysowego , i to co pan starosta powiedział w 9 min i 47 s świadczy tylko o braku ……. Dobrze ze był tam poseł i pokrzyżował im plany samochwalstwa , nawet obecność posła w jakiś sposób ich ograniczała

logik
logik
5 lat temu

[quote name=”pytający”]Czegoś nie rozumiem. Komunikat SANEPID mówi, że w próbkach pobranych w dniu 07.02.2016 roku wykryto bakterie. 07.02.2016 roku to była niedziela. W materiale filmowym Pani Inspektor Knapik twierdzi zaś, że w niedzielę woda była czysta. Jakim więc cudem woda w niedzielę była czysta?[/quote]
Bo moment skażenia liczy się chyba od dnia oficjalnego stwierdzenia skażenia, czyli od daty otrzymania wyniku analizy bakteriologicznej, a nie od dnia pobrania próbki. W związku z tym oficjalnie woda była skażona od 08.02.2016 roku i była oficjalnie czysta 07.02.2016 r. czyli w dniu pobrania próbek, w których to skażenie stwierdzono. To chyba jest oczywiste, tak jak w przypadku odkrycia Ameryki, która oficjalnie zaczęła istnieć w chwili jej odkrycia przez Kolumba, a wcześniej oficjalnie nie istniała. Trochę logiki Panie i Panowie, bo widzę, że zaczynacie się gubić.

#gosc#
#gosc#
5 lat temu

Poważne spotkanie, na temat istotny dla Olkusza, niepoważne zachowanie Pana z wąsikiem żującego gumę. Jest to reakcja na stres czy brak skupienia podczas obrad ??

aldona
aldona
5 lat temu

cala gmina do dymisji dosc mafi

ja
ja
5 lat temu

[quote name=”Młody”]A gdzie jest prezes Wodociągów Alfred Szylko, co tak wychwalał swoje struktury i wodę z kranu pić zalecał – czy nie ma nic do powiedzenia, bo widzę i słyszę tylko wice- prezesa Kajdę …[/quote]
U siebie w domu tam ma czystą wodę.

Młody
Młody
5 lat temu

A gdzie jest prezes Wodociągów Alfred Szylko, co tak wychwalał swoje struktury i wodę z kranu pić zalecał – czy nie ma nic do powiedzenia, bo widzę i słyszę tylko wice- prezesa Kajdę …

Koliński mąż hr. Kol
Koliński mąż hr. Kol
5 lat temu

Pytanie do Pani Dyr. Sanepid-u: ile coli, czy tam czegoś może być w sadzawce, do której srają krowy wracające z pastwiska i jednocześnie szczą. Pytam, bo myśmy jako młodzi chłopcy w tym zbiorniku zażywali w upalne dni kąpieli, powtarzam K Ą P I E L I.
Piszę o tym jako żywy dowód na to, że to wszystko co się dzieje obecnie jest rozdmuchane do kosmicznych rozmiarów, by ktoś na tym zbił własny polityczny kapitał. Acha i jeszcze jedno, niejednokrotnie kąpiąc się zachłysnęliśmy się tym kompostem, w wyniku czego uruchamiany był samoczynnie odruch wymiotny i targało nami jak żaglem na wzburzonym morzu. Wracaliśmy do domu wygłodniali, a rodzice z zachwytem obserwowali jak wielki mamy apetyt.

sas
sas
5 lat temu

Dziwnym trafem wszyscy obecni na sali prosili o głos i wzajemnie się słuchali, tylko Pan poseł zachował się według mnie nie tak jak przystało. Przeanalizujcie sobie film i zobaczycie.

xyz
xyz
5 lat temu

Odnoszę wrażenie że większość obywateli zorganizowałaby lepiej akcje niż obecne władze za 1/3 ich wynagrodzenia.

do www
do www
5 lat temu

[quote name=”www”]Dlaczego poseł nie wysłał swoich członków aby chodzili po domach? Mówi do starosty, a to jest w gestii gmin powiadamianie ludzi.[/quote]
W jakiej gestii gmin? To jest sytuacja nadzwyczajna i obejmująca obszar ponad połowy powiatu i 80.000 jego mieszkańców, znajduje się więc w gestii szeroko pojętej władzy, niezależnie od szczebla, która powinna być totalnie zmobilizowana i skupiona na rozwiązywaniu problemu.
Przedstawicielka Nowego Szpitala nie wie czy zbiornik rezerwowy szpitala jest pełny czy opróżniony, czy został poddany dezynfekcji czy tez nie. Obawiam się, że ona nawet nie wie czy taki zbiornik w ogóle istnieje. I kto to w ogóle jest, bo o ile się nie mylę to jest pielęgniarka. Czyżby pan prezes NS nie miał czasu na spotkanie sztabu kryzysowego i wysłał na nie pielęgniarkę??

Oganga II
Oganga II
5 lat temu

Podoba mi się Starosta Olkuski Pan Paweł Piasny. Jedyna osoba w tym gronie, która szybko i sprawnie potrafiła ogarnąć wszystko. Reszta to takie małe zabawki.

Nie
Nie
5 lat temu

Czlonkowie zarzadu wodociagow, radni i inni „zatroskani” powinni stac przy beczkowozach i nalewac ludziom wode do butelek albo ja przynosic do domu! Jak sa wybory to potrafia rozdawac ulotki, przychodzic do domow, prosic o glosy, a w obliczu kryzysu siedza na krzeslach i „radza”. Wstyd.

www
www
5 lat temu

Dlaczego poseł nie wysłał swoich członków aby chodzili po domach? Mówi do starosty, a to jest w gestii gmin powiadamianie ludzi.

xyz
xyz
5 lat temu

Co z osobami starszymi i schorowanymi które samodzielnie nie są wstanie wyjść po wodę? Mają pić te wasze drogie ścieki?

ja
ja
5 lat temu

Prezes wodociągów – dziecko we mgle . W którym labolatorium Sanepid bada wodę i jak często?

pytający
pytający
5 lat temu

Czegoś nie rozumiem. Komunikat SANEPID mówi, że w próbkach pobranych w dniu 07.02.2016 roku wykryto bakterie. 07.02.2016 roku to była niedziela. W materiale filmowym Pani Inspektor Knapik twierdzi zaś, że w niedzielę woda była czysta. Jakim więc cudem woda w niedzielę była czysta?

xyz
xyz
5 lat temu

Kiedy i kto poniesie za to konsekwencje !!!
Szybkość powiadomienia w takiej sytuacji tragedia !!!

MIESZKANIEC GRODU
MIESZKANIEC GRODU
5 lat temu

GNOJOWY TYM HUJOM ,A NIE SOCZKI I NAPOJE NA STOLIKACH !!!!!!

hhha
hhha
5 lat temu

Nie wiem czy poseł jest członkiem sztabu kryzysowego , ale wiem że najwyraźniej przeszkadzał on w pracach tego gremium. Według mnie sprawa powinna skierowana być do prokuratury a zarząd wodociągów powinien być zawieszony . Dziwi mnie pycha z jaką wypowiada się Kajda z wodociągów który tak czy inaczej winien ponieść za to konsekwencje.

Mąż Hrabiny Koliński
Mąż Hrabiny Koliński
5 lat temu

[quote name=”ania”]A gdzie jest ten IGNORANT PIAŚNIK?[/quote]
A kto to jest ten Ignorant piaśnik?

karol
karol
5 lat temu

proszę o odpowiedzialną kontrolę procedury pomiarów wody z soboty i niedzieli : kto imiennie prowadził kontrolę , dokładny czas pomiaru , miejsca poboru próbek , sprawność aparatury pomiarowej itd , czy ja muszę poganiać organa ścigania ?
na miły Bóg : ludzie wy nie pracujecie za friko !!!

ania
ania
5 lat temu

A gdzie jest ten IGNORANT PIAŚNIK?