Olkusz

W czwartkowe popołudnie, 9 maja b.r.  w wypełnionej po brzegi Czytelni olkuskiej Biblioteki,  mieszkańcy Srebrnego Grodu mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z Arturem Barcisiem – aktorem filmowym, dubbingowym, teatralnym i telewizyjnym, reżyserem oraz scenarzystą.

Aktor podczas spotkania, z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru, opowiadał  o swojej karierze aktorskiej oraz kulisach pracy nad różnymi projektami filmowymi. Czytelnicy olkuskiej Biblioteki dowiedzieli się również o trudnościach, z jakimi musiał się zmierzyć na początku swojej drogi artystycznej. Aktor zachęcał również uczestników spotkania do tego, aby się nie poddawali i dbali o swoje pasje i marzenia.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodów XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Artur Barciś:  absolwent Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, którą ukończył w 1979 r. Przed kamerami zadebiutował w roku 1978 niewielką rólką w obrazie pt. „Do krwi ostatniej”. Największą popularność zyskał w latach 80., wtedy też zagrał swoje najważniejsze role. Barciś jest aktorem warszawskich teatrów. W latach 1979 – 1981 występował w teatrze Na Targówku, w latach 1982 – 1984 na deskach Teatru Narodowego, a od 1984 r. jest związany z Teatrem Ateneum. Barciś to aktor wszechstronny. Tworzy doskonałe kreacje w dramatach, ale sprawdza się również w komediach. Grał m.in. w filmach Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Wajdy, Kazimierza Kutza i Jerzego Hoffmana.

Udzielił dwóch wywiadów rzek, które ukazały się w formie książek: „Rozmowy bez retuszu”

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze