– Przed nami najpiękniejszy czas w roku, wypełniony spotkaniami z rodziną i przyjaciółmi. Niech najbliższy czas, spędzony wspólnie w atmosferze miłości i pokoju da siłę do pokonywania wyzwań, jakie przyniesie nam Nowy Rok 2020. Życzę z całego serca, aby dobre zdrowie i radość towarzyszyły Państwu każdego dnia, a nadchodzący rok przyniósł spełnienie najskrytszych marzeń – tak burmistrz Roman Piaśnik przywitał olkuszan przybyłych na Wigilię Mieszkańców na rynku.

Świąteczne spotkanie w Olkuszu to już tradycja. Mieszkańcy miasta spotykają się, by złożyć sobie życzenia, wspólnie kolędować i posłuchać kolęd.

W niedzielę już od rana na wszystkich, a zwłaszcza na najmłodszych czekał Mikołaj z reniferami. Chętnych do wspólnych fotografii nie brakowało. W magiczną atmosferę Bożego Narodzenia wprowadziły mieszkańców artystyczne występy uczniów szkół podstawowych z Sieniczna, Kosmolowa, Zawady i Osieka.

Tradycyjnie oficjalnym rozpoczęciem świątecznego spotkania był występ Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej pod batutą Wiesława Drygały. Gdy burmistrz Roman Piaśnik przywitał mieszkańców, nadszedł czas na łamanie się opłatkiem, poświęconym przez ks. dziekana Henryka Chmiełę. Życzenia składali m. in. burmistrz Roman Piaśnik z małżonką, starosta Bogumił Sobczyk, proboszczowie olkuskich parafii, kierownictwo olkuskiego magistratu, miejscy i powiatowi samorządowcy.

Boże Narodzenie skłania do pomagania potrzebującym. Podczas Wigilii mieszkańcy mogli wesprzeć chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu I Kacpra Ryło, na rzecz którego prowadzono kwestę. Nieodłącznym elementem Wigilii na rynku są świąteczne paczki dla najuboższych.

W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć symboli Bożego Narodzenia – choinek oraz bombek. Można je było wylosować na stoisku Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Z kolei firma FIBER rozdawała gwiazdy betlejemskie.

Zgodnie z tradycją był również gorący poczęstunek. Na rynku zapłonęło także harcerskie ognisko przyjaźni.

Wigilia Mieszkańców była okazją do świątecznych zakupów – jedynych w swoim rodzaju bombek, stroików czy kartek. Niepowtarzalne bożonarodzeniowe ozdoby przygotowały: Koło Gospodyń Wiejskich z Bogucina Małego, Troksa i Zawady, Grupa Rękodzieła Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser – Kawiarenka pod Parasolem, Stowarzyszenie Zederman, Dom Seniora-Caritas, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Zespół Szkół Nr 1.

Wszystkiemu towarzyszyły występy wokalistek Miejskiego Ośrodka Kultury, Ogniska Muzycznego DodiArt, uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkusz i IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, a także Klubu Sportowego Flika w Olkuszu.

Organizatorami Wigilii Mieszkańców na olkuskim Rynku był Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu Roman Piaśnik przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu i wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej, olkuskich parafii, firm, stowarzyszeń i instytucji z Gminy Olkusz. Patronat sprawował „Przegląd Olkuski”.

Zdjęcia: Wiola Woźniczko
Świąteczne życzenia, zagroda św. Mikołaja, bożonarodzeniowy kiermasz, artystyczne występy, degustacja świątecznych potraw - w niedzielę 15 grudnia na olkuskim rynku odbyła się Wigilia Mieszkańców, organizowana przez burmistrza Romana Piaśnika przy wsparciu lokalnych instytucji oraz przedsiębiorców.
« 1 z 4 »

Wiola Woźniczko Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze