Olkusz

Jak co roku latem policjanci obchodzą swoje święto. Podczas uroczystości w Olkuszu 34 policjantów odebrało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. – Mam świadomość, że te awanse okupione są Waszą ciężką pracą. To jest Wasze dzieło. Mam świadomość, że codzienny trud daje efekt dla bezpieczeństwa mieszkańców powiatu olkuskiego. Doceniam to, co robicie dla bezpieczeństwa. Życzę Wam dalszych awansów, sukcesów zawodowych oraz wsparcia ze strony Waszych rodzin. Proszę podziękować rodzinom za to, że są przy Was, czekają na Was, że macie w nich wsparcie. Mamy świadomość, jak trudną rolę mamy do odegrania w społeczeństwie, zwłaszcza w takich trudnych czasach, jakich przyszło nam służyć – to słowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. Michała Ledziona skierowane do policjantów z naszego powiatu.

Wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego – tak zawsze rozpoczynają się obchody święta policji. O codziennej pracy funkcjonariuszy oraz nowych wyzwaniach, jakie postawiła przed formacją pandemia i wojna w Ukrainie opowiadał Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu mł. insp. Jarosław Klich.

-Tak bywa, że dochodzi do niecodziennych sytuacji, nieprzewidywalnych jak covid-19, czy trwająca nadal wojna na Ukrainie. W całym 2021 roku i na początku tego roku wykonywaliśmy wiele czynności związanych z covid-19. To przede wszystkim policjanci byli zobowiązani do kontroli osób przebywających na kwarantannie czy izolacji domowej. To państwo wspólnie z pracownikami olkuskiego sanepidu sprawdzaliście, w jaki sposób przestrzegane są obostrzenia covidowe. Pod koniec lutego tego roku zabezpieczaliśmy przyjazd do naszego miasta kilkunastu tysięcy uchodźców z Ukrainy. Nie były to trudne czy skomplikowane zadania, natomiast chciałem zwrócić uwagę na jedną kwestię. My w swojej służbie przede wszystkim wykonujemy rozkazy i polecenia naszych przełożonych. Tak też odbywało się przy okazji zabezpieczenia przyjazdu Uchodźców do naszego miasta. Zapewnialiśmy, aby pobyt w naszym mieście był bezpieczny, by osoby dotarły bezpiecznie do hoteli i baz noclegowych w naszym kraju. Natomiast nikt nie musiał wydawać Wam poleceń, aby pomóc osobom starszym, które miały problemy zdrowotne, wysiąść z pociągu. Nikt nie musiał prosić, abyście pomogli przenieść ciężki bagaż matce, która niosła na rękach swoje dziecko. Wykazaliście się empatią, i takim właśnie podejściem do osób, które znalazły się w tragicznej sytuacji życiowej. Słyszałem wiele ciepłych słów, podziękowań za Wasze zaangażowanie, za Waszą postawę. Kolejny raz pokazaliście, że można na Was liczyć. Przy okazji takich świąt zawsze powtarzam, że jest to dla mnie duma i ogromny zaszczyt móc dowodzić jednostką, w której pracują tacy funkcjonariusze. Między innymi przez taką postawę budujecie sami wizerunek Policji a tym samym wizerunek naszej komendy, za co Wam serdecznie dziękuję – tak do swoich policjantów zwrócił się ich szef, mł. insp. Jarosław Klich.

Podczas olkuskich obchodów 34 policjantów odebrało nominacje na wyższe stopnie. Wśród nich jest zastępca komendanta powiatowego policji Adam Milanowski, mianowany na młodszego inspektora. Awanse to niejedyna forma uhonorowania pracy funkcjonariuszy. Policjantka z Klucz, mł. asp. Katarzyna Cader jest jedną z pięciu laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Wyróżnienie tym większe, ponieważ konkurs jest ogólnopolski.

O działaniach olkuskich policjantów podczas przyjmowania uchodźców mówił Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. – Nikogo nie trzeba było prosić, wydawać rozkazów ale Państwa empatia, pomoc, życzliwość osobom starszym, niepełnosprawnym, pokazała, że byliście najlepszymi ambasadorami Rzeczypospolitej, pomagając tym, którzy uciekali przed wojną. Oprócz tej pracy, tej wyjątkowej, gdzie pokazaliście swoje serca, swoją szlachetność, jest także codzienna służba mieszkańcom powiatu olkuskiego. Dokładnie śledzę co dzieje się w olkuskiej komendzie, mogę być dumny z kierownictwa, ale przede wszystkim z funkcjonariuszy, którzy właściwie i skutecznie podejmują działania reprezentując powagę Państwa Polskiego – mówił wojewoda Kmita.

Tradycyjnie podczas obchodów Święta Policji nie zabrakło parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji. Swoim kolegom towarzyszyli również wcześniejsi komendanci olkuskiej KPP.

Jak co roku latem policjanci obchodzą swoje święto. Podczas uroczystości w Olkuszu 34 policjantów odebrało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.
« 1 z 4 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
6 miesięcy temu

Niektórymi rzeczami ja bym się nie chwalił – np. „To państwo wspólnie z pracownikami olkuskiego sanepidu sprawdzaliście, w jaki sposób przestrzegane są obostrzenia covidowe”
Multum filmów na YT jest jak wasi koledzy błaznów z siebie robią. Wpiszcie sobie na YT „Interwencja milicji Rybołówka Mikołów 05.04.2020″, „Kardynał, Jarosław Kaczyński, Tinky Winky i Mateusz Morawiecki na 141. miesięcznicy smoleńskiej.” i setki innych.