Olkusz

Po domowej porażce z Holandią (Pałacem Młodzieży Tarnów) podopieczne Katarzyny Krawczyk pojechały do Krakowa, gdzie w 2. kolejce Małopolskiej Ligi Dziewcząt zmierzyły się z Macedonią Północną (UKS Krakowiakiem). I tym razem rywalki okazały się za mocne, choć szczególnie w drugiej połowie Lwiątka toczyły wyrównaną walkę z gospodyniami, które miały w swoim składzie Jagodę Siekierę, autorkę trzynastu z szesnastu bramek dla UKS-u!

Przy takiej skuteczności liderki Krakowiaka, trudno było liczyć na udany finisz. Właściwie wszystkie piłki w końcowych fazach akcji trafiały do Siekiery, która już wiedziała co zrobić i jak rzucić, by poprawić konto swojego zespołu. To właśnie Jagoda niemalże w pojedynkę rozmontowała obronę SPR-u, po stronie którego premierowe trafienie w 8. minucie zaliczyła Oliwia Chudzik. Chwilę później krakowianki prowadziły już 8:1, ale wtedy przyjezdne zaliczyły niezłą końcówkę. Gole Mileny Plewińskiej, Maryli Henkel oraz Adrianny Knopik pozwoliły nieco zmniejszyć dystans do „Macedonek”. Na przerwę obie ekipy zeszły przy stanie 9:4.

W drugiej połowie początkowo Krakowiak dominował, a po bramkach Siekiery powiększył przewagę do dziewięciu trafień – 14:5. Ale i tym razem „Hiszpanki” z Olkusza odpowiedziały swoją znacznie lepszą grą. Sześć ostatnich minut Lwiątka wygrały 6:2 i aż szkoda, że wybrzmiała syrena kończąca to spotkanie, bo kto wie co by się jeszcze wydarzyło na parkiecie, gdyby na zegarze było trochę więcej czasu… Mimo porażki, za efektowną końcówkę Lwiątka zasłużyły na duże pochwały. Solidarnie w tym okresie po dwie bramki zdobyły Ada Knopik, Oliwka Chudzik oraz Lena Gliwińska.

Nie udało się za pierwszym i drugim razem, to może w myśl powiedzenia, że do trzech razy sztuka, uda się przy okazji następnej próby? O tym, czy faktycznie Lwiątka sięgną w końcu po punkty przekonamy się w pierwszą sobotę grudnia, kiedy to do Olkusza przyjedzie HB 6 Skawina.