Olkusz

Dwa z trzech zespołów Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz – Młodziczki oraz Juniorki Młodsze obroniły zdobyte przed rokiem tytuły Mistrzyń Małopolski w beach handballu. Ta sztuka nie udała się ostatecznie Juniorkom, które w niedzielę podczas turnieju finałowego w Krakowie przegrały po shoot outach z Kusym i zmagania na piasku zakończyły jako wicemistrzynie województwa.

Drugiemu Festiwalowi Piłki Ręcznej Plażowej, rozgrywanemu na obiektach krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, oprócz dużych emocji towarzyszyła typowo letnia aura. Piasek dosłownie palił się pod nogami młodych szczypiornistek, które po dwóch turniejach przygotowawczych w Olkuszu i Tarnowie właśnie przy al. Jana Pawła II kończyły tegoroczne zmagania o prymat w Małopolsce.

Przed niedzielną rywalizacją najlepiej stały notowania olkuskich Juniorek Młodszych i Juniorek, które do 20 czerwca wygrały wszystkie spotkania, w żadnym nie tracąc nawet seta. Teoretycznie najtrudniejsze zadanie miały natomiast przed sobą Młodziczki, które po zwycięstwie na własnym terenie, w Tarnowie bez czterech kluczowych zawodniczek musiały uznać wyższość konkurencji i do finału przystępowały ze stratą punktową do Krakowiaka.

Rozbudowana formuła tegorocznych Mistrzostw Małopolski dostarczyła dodatkowych wrażeń i zwrotów akcji. Otóż goniące rywalki olkuskie Młodziczki na samym wstępie turnieju 2:0 pokonały najgroźniejszego dla siebie Krakowiaka, robiąc milowy krok do triumfu w całym cyklu. Potwierdzeniem wysokiej dyspozycji podopiecznych Moniki Pastwy były wygrane także po 2:0 mecze z SPR-em II i Sępem Wilczyska i nawet porażka na zakończenie turnieju po shoot outach z Pałacem Młodzieży Tarnów nie była w stanie odebrać Lwiątkom zarówno zwycięstwa w niedzielnym Festiwalu, jak i obrony tytułu Mistrzyń Małopolski. Punkty liczone podwójnie w wielkim finale wojewódzkiego czempionatu zapewniły olkuszankom upragniony powrót na szczyt tabeli.

To co los dał Młodziczkom odebrał Juniorkom. Najstarsza w młodzieżowym gronie drużyna SPR Olkusz również na samym początku niedzielnych zmagań zmierzyła się z Kusym. Do tej pory dwa bezpośrednie starcia – w Srebrnym Mieście i Tarnowie na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki trenera Marcina Księżyka, jednak w najważniejszym momencie po zwycięstwo sięgnęły piłkarki Kusego, które pokonały Młode Lwice po emocjonujących, ale i mocno loteryjnych shoot outach. Tym razem zasada podwójnego punktowania okazała się dla olkuszanek brutalna, bo mimo dwóch kolejnych wygranych nad UKS-em Roczyny i Pałacem Młodzieży Tarnów, drugą edycję krakowskiego Festiwalu Piłki Ręcznej Plażowej wygrał Kusy, który również finalnie wygrał klasyfikację generalną, sięgając po pierwsze w swojej historii Mistrzostwo Małopolski.

Podobnych emocji zabrakło w grupie Juniorek Młodszych, gdzie tak naprawdę od samego początku faworyt do mistrzostwa był tylko jeden. Olkuszanki, które jeszcze nie tak dawno były bliskie wejścia do strefy medalowej Mistrzostw Polski na parkiecie, od premierowego turnieju na piasku w Olkuszu zdominowały rywalizację w swojej kategorii wiekowej, w przekonującym stylu broniąc ubiegłoroczny, mistrzowski tytuł.

– Kończymy grę w ramach Mistrzostw Małopolski w dobrych humorach. Za nami ciężki sezon halowy, a plażówka, jest jego zwieńczeniem. Dzięki rywalizacji na piasku pozostajemy w treningu i cyklu meczowym. Dopiero co skończyliśmy jedną przygodę, a już bierzemy udział w kolejnej. Cieszymy się z obrony dwóch tytułów, żałujemy trochę rozstrzygnięć wśród Juniorek, ale taki jest sport, szczególnie gdy gra się systemem turniejowym – komentuje ostatnie wydarzenia w imieniu sztabu szkoleniowego trenerka Patrycja Głąbik.

Wyniki II Festiwalu Piłki Ręcznej Plażowej w Krakowie:

JUNIORKI:

1. SKS Kusy Kraków

2. SPR Olkusz

3. MKS Pałac Młodzieży Tarnów

4. UKS Roczyny

JUNIORKI MŁODSZE:

1. SPR I Olkusz

2. SPR II Olkusz

MŁODZICZKI:

1. SPR I Olkusz

2. UKS Krakowiak 85 Kraków

3. MKS Pałac Młodzieży Tarnów

4. UKS Sęp Wilczyska

5. SPR II Olkusz

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Małopolski 2021:

JUNIORKI:

1. SKS Kusy Kraków

2. SPR Olkusz

3. MKS Pałac Młodzieży Tarnów

4. UKS Roczyny

JUNIORKI MŁODSZE:

1. SPR I Olkusz

2. SPR II Olkusz

3. MKS Pałac Młodzieży Tarnów

MŁODZICZKI:

1. SPR I Olkusz

2. UKS Krakowiak 85 Kraków

3. MKS Pałac Młodzieży Tarnów

4. UKS Sęp Wilczyska

5. SPR II Olkusz

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze