kronika policyjna

Wolbrom. Kradzież na targowisku
Mieszkanka Lgoty Wielkiej straciła portfel z pieniędzmi i dokumentami (dowód osobisty, prawo jazdy). Kradzież miała miejsce 12 kwietnia br. na targowisku w Wolbromiu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Wolbromiu.

Ujków Nowy. Skradziono bmw
Policjanci z Bukowna zajmują się sprawą kradzieży z włamaniem samochodu osobowego marki BMW 530XD. Do zdarzenia doszło około godziny 4 rano, 14 kwietnia w Ujkowie Nowym.
Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Olkusz. Włamanie do samochodu
Z 17 na 18 kwietnia 2017 nieustalony na chwilę obecną sprawca, włamał się do pojazdu marki Toyota i ukradł CB radio oraz zestaw głośnomówiący. Do zdarzenia doszło na ulicy Cegielnianej w Olkuszu przed jedną z posesji.

Wolbrom. Złodziej rozliczony z jesiennej kradzieży
52-letni wolbromianin, który w październiku ubiegłego roku ukradł bramę ogrodzeniową i sprzedał ją w punkcie złomu, usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa i wkrótce odpowie przed sądem.

Policjanci sygnał o metalowych bramach pochodzących z kradzieży, otrzymali od strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej. Mężczyzna, przyszedł do punktu skupu złomu i w trakcie przeglądania, zauważył dwie metalowe bramy, które skradziono w ubiegłym roku z terenu remizy OSP znajdującej się w gminie Wolbrom. Strażak o sytuacji natychmiast poinformował wolbromskich policjantów, którzy niezwłocznie zweryfikowali tą informację. W toku prowadzonych czynności śledczy ustalili, że kradzieży dokonał 52-letni wolbromianin. Mężczyzna ukradł bramę w październiku ubiegłego roku, gdy pracował w firmie zajmującej się remontem elewacji budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. 52-latek swój łup sprzedał w punkcie skupu złomu. Mężczyzna nie krył zdziwienia i sądził, że jego czyn pozostanie nadal bezkarny. Amator cudzej własności został już rozliczony. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do popełnionego przestępstwa, za co grozi 5 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ł
Ł
7 lat temu

Znowu kradziez na targowisku w Wolbromiu! Kamery miały wyeliminować kieszonkowcow, co na to pomysłodawcy wyrzucenia kasy w błoto!

E.B
E.B
7 lat temu

Zawrotna prędkość wykrywcza, jakby ta brama to była igła w stogu siana.

Rado
Rado
7 lat temu

Patologia z tymi kradzieżami.W ogóle to warto sprawdzić sobie aplikacje Car patrol,ma ona pomagać w odzyskiwaniu skradzionych pojazdów i informować gdzie kradną w naszej okolicy https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.nubsoft.carpatrol