spr

Dwa zwycięstwa i dwie porażki – to bilans SPR-u Olkusz po czterech kolejkach w ramach rozgrywek I ligi kobiecego szczypiorniaka. Podopieczne Marcina Księżyka w sobotę przegrały w stolicy z Varsovią Warszawa.

Przed meczem obie ekipy w tabeli dzielił jedynie bilans bramkowy, bowiem zarówno Varsovia jak i SPR miały na swoim koncie po sześć punktów. Po weekendzie wyżej stoją notowania piłkarek ze stolicy, które wysłały kolejny sygnał, że podium w rozgrywkach na tym szczeblu jest w ich zasięgu.

Srebrne Lwice pojechały do Warszawy opromienione niedawnym zwycięstwem nad Olimpią/Beskid, ale z tamtego pojedynku pozostało już tylko wspomnienie. Gospodynie jedynie na wstępie oddały pole gry olkuszankom, które po raz ostatni prowadziły w 12. minucie. W kolejnych fragmentach spotkania na parkiecie dominowały już zawodniczki trenera Romana Monta, czego efektem były cztery bramki zapasu już do przerwy (18:14).

Piętnastominutowa pauza oraz zmiana stron niewiele zmieniły. Lwice nie potrafiły znaleźć sposobu na dobrze grające warszawianki, a same traciły zbyt wiele bramek. Część z nich wynikała z niewymuszonych błędów. Rozgrywająca dobre zawody Natalia Kolonko, która w pojedynkę rzuciła 11 bramek, nie była w stanie odwrócić losów meczu. Wśród gospodyń ciężko natomiast wskazać liderkę zespołu z prawdziwego zdarzenia. Ale w przypadku Varsovii tak to właśnie jest – o jej obliczu decyduje kolektyw. Aż dziewięć zawodniczek trafiło do bramki strzeżonej przez Aleksandrę Petlic. U olkuszanek na listę strzelczyń wpisało się tylko pięć szczypiornistek.

Kolejna szansa na punkty dla Lwic nadarzy się w sobotę 3 listopada. Wtedy to na Wiejską przyjedzie inny reprezentant stolicy – AZS AWF Warszawa, który ostatnio po rzutach karnych wygrał w Nowym Sączu. Początek spotkania o godz. 17:00.

VARSOVIA Warszawa – SPR Olkusz 33:30 (18:14)

Varsovia: Kuryłek, Klarkowska – Radzikowska (7), Jabłońska (5), Koc (4), Zawadzka (4), Janik (3), Dronzikowska (3), Marzewska (3), Jarosiewicz (3), Brzyk (1), Lewandowska.

SPR: Petlic, Tabor – Kolonko (11), Zub (6), Masiuda (5), Barczyk (4), Nawara (4), Sioła, Mrozowska, Do. Madzia, Da. Madzia, Żarska, Gęgotek.

Pozostałe wyniki 5. kolejki:
MTS Żory – WKPR Wesoła Warszawa 24:23
SPR Sośnica Gliwice – TS MKS San Jarosław 36:17
KS Otmęt Krapkowice – MKS AZS UMCS Lublin 13:34
SPR JKS Jarosław – UKS Imperium Katowice 33:20
MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz – AZS AWF Warszawa 28:28 (karne 1:4

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o