spr team2017

SPR Olkusz – AZS UMCS Lublin 35:32 (17:17)
Sezon 2016/2017 I Ligi Kobiet dobiegł końca. W ostatnim swoim występie piłkarki ręczne olkuskiego SPR-u godnie pożegnały się z kibicami, pokonując w hali MOSiR-u AZS UMCS Lublin. Srebrne Lwice zmagania zakończyły na 5. pozycji.

To nieco poniżej oczekiwań, biorąc pod uwagę pierwszą część rozgrywek, kiedy podopieczne Marcina Księżyka zajmowały miejsce na podium. Runda rewanżowa w wykonaniu olkuszanek była już dużo słabsza i dlatego Lwice wypadły poza pierwszą trójkę. O przyczynach gorszej postawy zawodniczek będzie debatował zarząd klubu i sztab szkoleniowy, a wszelkie kwestie personalne dotyczące zespołu i jego udziału w przyszłej kampanii ligowej rozstrzygną się do końca miesiąca.

Wracamy do weekendowych wydarzeń z Wiejskiej. Gospodynie jeszcze przed pierwszym gwizdkiem były uważane za faworyta i ostatecznie nie zawiodły oczekiwań swoich fanów, choć początek nie należał do najłatwiejszych. To lublinianki szybko objęły prowadzenie i dobrze się broniły. Olkuszanki z czasem złapały właściwy rytm i zaczęły pościg za rywalkami. W 18. minucie Lwice przegrywały już tylko 9:11 i niedługo później ich sytuacja była jeszcze lepsza. Wynik do przerwy na 17:17 ustaliła najskuteczniejsza po stronie przyjezdnych Katarzyna Jarosz.

Po zmianie stron obraz gry mocno się zmienił. To SPR dyktował warunki na parkiecie, raz po raz kończąc szybkie ataki. Największe zasługi w budowaniu przewagi miejscowych mają Paula Masiuda i Agata Wcześniak. Na 8 minut przed końcową syreną Lwice prowadziły 30:24 i publiczność już zacierała ręce spodziewając się radosnego zakończenia sezonu. Pewny swego był również trener Księżyk, który posłał na boisko wszystkie swoje zawodniczki dając im zaznaczyć swoją obecność na I-ligowych parkietach. Młodzież nie zawiodła, Laura Nawara trafiła na 33:28, a rezultat końcowy na 35:32 rzutem z dystansu ustaliła po stronie UMCS-u Katarzyna Jarosz.

– Cieszę się, że rozgrywki zakończyliśmy zwycięstwem. W tym meczu podobnie jak w całym sezonie mieliśmy lepsze i gorsze momenty. Finalnie zajmujemy 5. miejsce, które oddaje to, jak poczynaliśmy sobie przez cały rok – komentuje Marcin Księżyk, szkoleniowiec SPR-u.

Awans do PGNiG Superligi wywalczyły szczypiornistki Korony Handball Kielce po wygranej 40:21 w Warszawie. 2. miejsce premiowane grą w barażu o ekstraklasę dla Ruchu Chorzów, a 3. lokata przypadła w udziale drużynie MTS-u Kwidzyn. Lepsze od olkuszanek okazały się też piłkarki SMS ZPRP Płock.

SPR Olkusz – AZS UMCS Lublin 35:32 (17:17)

SPR: Sroka, Petlic – Masiuda (10), Wcześniak (9), Wójcicka (4), Zub (3), Nawara (3), Kantor (2), Kolonko (2), Basiak (1), Leńczuk (1), Frączek.

AZS UMCS: Nóżka, Ziętek – Jarosz (8), Szyszkowska (8), Markowicz (5), Kozak (5), Figiel (4), Rossa (2), Raczyńska, Madejczyk, Tatara, Wawrzonek, Mańko.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze