W ostatni weekend w Ustrzykach Dolnych zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w biegach górskich na krótkim dystansie. Startowało180 zawodników z 32 klubów z całej Polski. Ogromny sukces odniosła Monika Kaliwoda, która wywalczyła srebrny medal na dystansie 2,5 km w kategorii juniorki młodszej.

Zawody te były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w biegach górskich, które odbędą się w Glendalough w Irlandii. Awansowały trzy pierwsze zawodniczki, które będą reprezentowały Polskę na tych Mistrzostwach. Monika Kaliwoda trenuje w grupie trenerów Barbary i Krzysztofa Borawskich. XXI miejsce na dystansie 4km zajął Jakub Szczurek z MUKS Ilkus Olkusz. Gratulujemy wszystkim zawodnikom.