Jeśli jesteś osobą bezrobotną, a Twoje próby podjęcia pracy spełzły na niczym warto zastanowić się nad odbyciem stażu. W ten sposób masz szanse nabycia umiejętności praktycznych, które zapewne przydadzą się w przyszłości, a zdobyte w ten sposób doświadczenie pomoże w znalezieniu pracy.
W pierwszej kolejności na staż przyjmowani są absolwenci szkół średnich, którzy nie ukończyli 25 roku życia. Staż przysługuje również studentom niestacjonarnym oraz absolwentom szkół wyższych przed ukończeniem 27 roku życia, którzy posiadają dyplom nie dłużej niż 12 miesięcy. Prawo odbycia stażu mają również osoby długotrwale bezrobotne, kobiety, które nie podjęły pracy po urodzeniu dziecka, bezrobotni bez kwalifikacji i doświadczenia zawodowego oraz bezrobotni po 50 roku życia.

Każdy, kto chce podjąć staż musi być zarejestrowany w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna. Status bezrobotnego daje możliwość bezpłatnego korzystania ze służby zdrowia w trakcie zarówno szukania posady, jak i odbywania stażu. Oferty stażu przedstawiane są przez urzędnika, jednak również samodzielnie można znaleźć taką, która najbardziej odpowiada zainteresowaniom i umiejętnościom. Decyzję o rozpoczęciu stażu podejmuje przyszły pracodawca, informując kandydata. Zakończeniem procesu rekrutacji jest podpisanie umowy z urzędem pracy.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 32 643 05 38 lub 32 643 43 48 oraz osobiście w Powiatowym Urzędzie Pracy w Olkuszu.
Źródło: www.pup-olkusz.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze