roman

Minęło ponad 100 dni od czasu, kiedy w bezpośrednich wyborach wybraliśmy na nową 4-letnią kadencję wójtów, burmistrzów i radnych. W aż 4 gminach powiatu olkuskiego na czele samorządu stanęli ludzie, którzy sprawują tą funkcję po raz pierwszy. Z prośbą o podsumowanie swoich pierwszych stu dni urzędowania zwróciliśmy się do Wójta Gminy Bolesław, Krzysztofa Dudzińskiego, Wójta Gminy Klucze, Norberta Bienia, Burmistrza Olkusza, Romana Piaśnika oraz Burmistrza Wolbromia, Adama Zielnika. Opublikowaliśmy już odpowiedź od Wójta Gminy Klucze, Norberta Bienia. Teraz przyszła pora na podsumowanie pierwszych stu dniu urzędowania burmistrza Olkusza. Oto krótkie streszczenie jego dokonań opracowane na podstawie obszernych materiałów nadesłanych przez olkuski magistrat.

Nowy burmistrz zaczyna od spraw kadrowych i organizacyjnych. Swoją kadencję rozpoczął od przeprowadzenia wewnętrznych audytów, redukcji zatrudnienia i zmian w strukturze organizacyjnej olkuskiego magistratu, m.in. poprzez wydłużenie czasu pracy kasy. Dokonana aktualizacja zakresu obowiązków Straży Miejskiej ma z kolei przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w mieście. Trwają przygotowania do wprowadzenia elektronicznego rejestru czasu pracy. Nie obyło się też bez ruchów kadrowych na wysokim szczeblu. Na stanowisku wiceburmistrza Marcina Pietraszewskiego zastąpił Paweł Pacuń. Ogłoszono konkurs na stanowisko sekretarza i powołano nową radę nadzorczą spółki OTBS.

W celach konsultacyjnych powołana została Gminna Rada Sportu. Planowane jest także powołanie Rady Przedsiębiorców, Rady seniorów oraz Młodzieżowej Rady Miasta. Na podstawie wniosków wyciągniętych z I edycji prowadzone są prace nad poprawą zasad funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego Olkusza. Rozpoczęto też prace nad wprowadzeniem nowego Statutu Gminy Olkusz. Zmiana ta ma na celu m.in. wdrożenie głosowania imiennego elektronicznego na sesjach Rady Miejskiej, która poprawi przejrzystość funkcjonowania samorządu.

W olkuskim magistracie pojawiła się nowa strategia gospodarowania mieniem i gospodarki przestrzennej. Burmistrz kontynuuje prace nad obniżeniem stawki opłaty adiacenckiej, podjął temat przystosowania terenów na wzgórzu obok Szpitala do zabudowy oraz przygotowania atrakcyjnych dla przedsiębiorców terenów inwestycyjnych Olkuskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Poważniej traktowana jest także kwestia powstania infrastruktury rowerowej w Olkuszu.

Zmiana strategii zarządzania terenami i gospodarką przestrzenną Gminy Olkusz jest odpowiedzią na oczekiwania Mieszkańców oraz Przedsiębiorców w zakresie budownictwa mieszkaniowego oraz potencjału inwestycyjnego.­ – komentuje Burmistrz Roman Piaśnik.

Jak informuje olkuski magistrat, w Gminie Olkusz zintensyfikowano działania związane z utrzymaniem czystości. Trwają też prace nad strefą płatnego parkowania w rynku, która ma rozwiązać problem chaotycznego pozostawiania samochodów oraz zwiększyć rotację pojazdów w centrum. Olkuskie władze zdecydowały również o wsparciu finansowym mieszkańców w kwestii zakupu i montażu przydomowych przepompowni ścieków w ramach budowy przyłącza kanalizacyjnego do nieruchomości. Rozpoczęto także prace nad umożliwieniem uzyskania przez mieszkańców dofinansowania m.in. na wymianę pieców w ramach programu walki z niską emisją.

W ostatnich 100 dniach trwały prace nad przygotowaniem dokumentacji dla inwestycji, które mają być realizowane w przyszłości, a których nie można było zacząć przy niesprzyjających – zimowych – warunkach atmosferycznych.  W planie jest m.in.: budowa chodników i miejsc postojowych na osiedlu  przy ul. Sławkowskiej, kontynuacja przebudowy ul. Parcówka, modernizacja węzłów sanitarnych w Przedszkolu Nr 8 w Olkuszu, przebudowa ul. Nullo na odcinku od stawu do ul. Słowackiego i zakończenie projektu przebudowy kładki nad torami przy Skarpie. W bieżącym roku planowane są także prace modernizacyjne na ulicach Skalskiej,  Polnej, Korczaka, Buchowieckiego i ul. Nałkowskiej. Przy Szkole Podstawowej Nr 3 powstać ma kompleks boisk sportowych. Modernizacji doczekają się także obiekty OSP w Zedermanie i Kosmolowie.

Tak przedstawia się pierwsze 100 dni urzędowania Romana Piaśnika na stanowisku burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Ocenę pozostawiamy czytelnikom. A tymczasem, w oczekiwaniu na odpowiedź burmistrza Adama Zielnika, zachęcamy wszystkich do dyskusji!

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pipa
Pipa
7 lat temu

Piaśnik wejże sobie ty zrób naturalne zdjęcie. Zostaw sobie dla wnuków te z tapirem. Jak cię nie wstyd robić z siebie pajaca.

BAS
BAS
7 lat temu

W KONTEKŚCIE WIELKICH NADZIEI NA ZMIANY KTÓRE ROMAN PIAŚNIK ROZPALIŁ W LUDZIACH PRZED WYBORAMI, TO TE JEGO PIERWSZE 100 DNI RZĄDÓW JEST NIESTETY WIELKA PORAŻKA.

.....
.....
7 lat temu

..Szkoda ze nie pisze o przetargach na wszelakie usługi komunalne , te teraźniejsze jak i przyszłe , będziemy patrzeć panu na ręce i wytykac błędy ,wszystkie ,[/quote]

Znamienne, że autor artykułu nie napisał ani słowa o tym co łączy burmistrza Romana Piaśnika z firmą Kosmo-Trans Wojciech Piaśnik z Kosmolowa, która niedługo przed wyborami dn. 20.10.2014 zawarła z UMiG Olkusz umowę na oczyszczanie dróg w gminie Olkusz (za 699 582,90 zł).
Uważam, że jeśli burmistrz o tym nie mówi to przynajmniej prasa powinna

do misia
do misia
7 lat temu

[quote name=”Miś”]A gdyby tak zaryzykować… i zatrudnić w Przeglądzie dziennikarzy? Albo chociaż kogoś kto ma jakieś doświadczenie lub predyspozycje do tego?[/quote]
Do misia słuszna racja!

pytajacy
pytajacy
7 lat temu

[quote]…podjął temat przystosowania terenów na wzgórzu obok Szpitala do zabudowy…[/quote]

Krążą słuchy, ze te tereny to własność burmistrza… wie ktoś coś o tym ?

ułozona
ułozona
7 lat temu

Ułożył się z układem,zawsze był dobrze ułożony.

sosk
sosk
7 lat temu

[quote name=”nihil novi”]Co się dziwisz?
Chciał „swoją” to wybrał.
Tylko po co ta heca z konkursem?[/quote]

Kto wierzy jeszcze Piaśnikowi w to co mówił w tej gazecie przed wyborami o swojej walce z olkuskimi układami?

nihil novi
nihil novi
7 lat temu

Co się dziwisz?
Chciał „swoją” to wybrał.
Tylko po co ta heca z konkursem?

hahaha
hahaha
7 lat temu

😆 😆 😆 😆 😆 😆
Prawie jak na Białorusi albo w Korei Pn…

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik napisał dziś w BIPie:

„W ramach przeprowadzonego naboru na stanowisko Sekretarza Miasta i Gminy Olkusz komisja wybrała Panią Katarzynę Bożek. …
Kandydatka uzyskała MAKSYMALNĄ ilość punktów z rozmowy kwalifikacyjnej. …
Ponadto postawa Pani Katarzyny Bożek zaprezentowana podczas rozmowy kwalifikacyjnej świadczy o jej predyspozycjach do wykonywania obowiązków na stanowisku na które przeprowadzany był nabór.”

Czyli 100% cukru w cukrze 😀 😀 😀
Tak jak za komuny. 😀 😀 😀

Czy Romek nie rozumie, że robi krzywdę tej dziewczynie?

Już Puls Olkusza przed konkursem napisał kto go wygra. Chyba mieli rację. A to najlepszy dowód, jak jest naprawdę.

Roman, a miało być tak pięknie, inaczej… 😆 😆 😆

nocny Marek
nocny Marek
7 lat temu

Burmistrzu ,Piasnik ,chcemy aby Pan składał comiesięczne sprawozdanie z tego co Pan juz zrobił i deklaracje co Pan chce w danym miesiącu zrobic , a w szczególności jeśli chodzi o wszelakie przetargi i gospodarkę finansami , mamy prawo wiedzieć na co idą nasze pieniądze i czy sa one wydawane zgodnie z Pana programem i obietnicami .

opinia
opinia
7 lat temu

Jako mieszkaniec nie widzę najmniejszej poprawy w jakości rządzenia od czasu wyboru Romana Piaśnika na burmistrza, wręcz przeciwnie. Burmistrzu jak się ludziom obiecywało to trzeba dotrzymywać słowa!

wypalił się?
wypalił się?
7 lat temu

Jak na razie to bardzo nieciekawie wygląda to pańskie „burmistrzowanie”, niczym szczególnym pan przez te 100 dni nie błysnął. Co się po wyborach z panem dzieje panie Piaśnik?

zaczadzony
zaczadzony
7 lat temu

„Leming doskonały nad przepaścią”.

Leon
Leon
7 lat temu

Parkin w rynku należy zlikwidować. Bo zostanie zniszczony tak jak ul. Krakowska. Czy Olkusz jest tak bogaty, żeby pozwolić sobie na zniszczenie płyty rynku (już są plamy oleju) gdzie remont kosztował prawie 20 milionów złotych. Należy utworzyć miejsca parkingowe poza centrum Olkusza. Prawie wszystkie miasta w Polsce poza Olkuszem, które przeprowadzają remonty swoich centrów wprowadzają zakazy ruchu i parkowania pojazdów z wyjątkiem pojazdów dostawczych w wyznaczonych godzinach rannych.

fotograf
fotograf
7 lat temu

Czy pan Piaśnik nie ma aktualnego zdjęcia ??

car user
car user
7 lat temu

Nie wyobrażam sobie płatnego parkowania na rynku. Ok niech będzie rotacja np. bezpłatne pierwsze 3 h. Ale miasto ma być dla ludzi a nie odwrotnie….

demostenes
demostenes
7 lat temu

Te pierwsze 100 dni burmistrza Piaśnika to jakiś straszny chaos, brak przemyślanej wizji rządzenia, mnóstwo „lania wody” i dziesiątki obietnic.Burmistrz chwali się, że zrobił wewnętrzne audyty i co niby z tych tzw „audytów” wynikło?.Szumnie stwierdza, że dokonał zmian w strukturze organizacyjnej Urzędu.na czym one polegają – z tekstu wynika ,że na wydłużeniu czasu pracy kasy.No to jest rewolucyjna zmiana.Podobno pojawiła się nowa strategia gospodarowania mieniem i gospodarki przestrzennej.ale gdzie można ten dokument przeczytać i jakie są tej strategii główne cele i działania. Nie wiadomo.Zintensyfikowano działania związane z utrzymaniem czystości.ale na czym one polegają – tajemnica.Wymieniona jednego wiceburmistrza.ale jaką to wprowadza nową jakość zarządzania miastem – kto to wie.Nigdzie nie słyszałem wypowiedzi nowego wice, który przedstawiłby mieszkańcom swoje zamierzenia. Ot zamienił jeden stołek na drugi. Wszystko to jest strasznie chaotyczne i przypadkowe .

Jan Kasprzyk
Jan Kasprzyk
7 lat temu

kiedy komunikacja miejska wróci na ulice sosnową Jan z tuwima

samohwala
samohwala
7 lat temu

[quote name=”Samochwala”]Mierniutko to wyglada ,oj bardzo mierniutko zeby nie powiedzieć beznadziejnie , sam D. Krawczyk musiał sie podpisać pod artykułem streszczajacym dokonania burmistrza Piasnika , to wszystko pudrowanie rzeczywistości tymbardziej ze wiele z tych dokonań było juz wałkowane w poprzedniej kadencji, te wszystkie Rady to ktoś juz wcześniej chciał powoływać , tak ze to żadna nowość , zobaczymy jaka będzie współpraca z przedsiębiorcami ,choć sa juz sygnały ze kolejni Olkuszanie mogą stracić prace , a przekwalifikowanie gruntów , zwłaszcza w okolicach szpitala nie będzie takie łatwe , przy dobrych układach moze potrwać do końca kadencji burmistrza Piasnika 😀 . Szkoda ze pan Piasnik nie pisze o zatrudnieniu w dobrym tego słowa znaczeniu , czy będzie postrzegany jako likwidator miejsc pracy ? Na razie wyglada ze tak ! Szkoda ze nie pisze o przetargach na wszelakie usługi komunalne , te teraźniejs

wieq
wieq
7 lat temu

Piaśnik płaci przeglądowi z publicznych pieniędzy za ogłoszenia i teksty sponsorowane. Interes więc się kręci…

czytek
czytek
7 lat temu

Panie Rusinek ! Czy moze Pan opisać jak wg Pana wyglądają te 100 dni Burmistrza Piasnika ,? Co sie dzieje ze Pan juz nie pisze w Gwarku , a moze Pan zacznie w Przeglądzie ?

przemilczane
przemilczane
7 lat temu

[quote name=”Samochwala”]…..Szkoda ze nie pisze o przetargach na wszelakie usługi komunalne , te teraźniejsze jak i przyszłe , będziemy patrzeć panu na ręce i wytykac błędy ,wszystkie ,[/quote]

Znamienne, że autor artykułu nie napisał ani słowa o tym co łączy burmistrza Romana Piaśnika z firmą Kosmo-Trans Wojciech Piaśnik z Kosmolowa, która niedługo przed wyborami dn. 20.10.2014 zawarła z UMiG Olkusz umowę na oczyszczanie dróg w gminie Olkusz (za 699 582,90 zł).
Uważam, że jeśli burmistrz o tym nie mówi to przynajmniej prasa powinna.

Zorro
Zorro
7 lat temu

Miłościwie nam panujący burmistrz ma Przegląd, Kmita ma Puls… czy nie ma jakiś obiektywnych mediów w Olkuszu?

Samochwala
Samochwala
7 lat temu

Mierniutko to wyglada ,oj bardzo mierniutko zeby nie powiedzieć beznadziejnie , sam D. Krawczyk musiał sie podpisać pod artykułem streszczajacym dokonania burmistrza Piasnika , to wszystko pudrowanie rzeczywistości tymbardziej ze wiele z tych dokonań było juz wałkowane w poprzedniej kadencji, te wszystkie Rady to ktoś juz wcześniej chciał powoływać , tak ze to żadna nowość , zobaczymy jaka będzie współpraca z przedsiębiorcami ,choć sa juz sygnały ze kolejni Olkuszanie mogą stracić prace , a przekwalifikowanie gruntów , zwłaszcza w okolicach szpitala nie będzie takie łatwe , przy dobrych układach moze potrwać do końca kadencji burmistrza Piasnika 😀 . Szkoda ze pan Piasnik nie pisze o zatrudnieniu w dobrym tego słowa znaczeniu , czy będzie postrzegany jako likwidator miejsc pracy ? Na razie wyglada ze tak ! Szkoda ze nie pisze o przetargach na wszelakie usługi komunalne , te teraźniejsze jak i przyszłe , będziemy patrzeć panu na ręce i wytykac błędy ,wszystkie ,

Wasal
Wasal
7 lat temu

Przegląd musi z czegoś żyć,stąd ta wazelina.

Olkusz-anka
Olkusz-anka
7 lat temu

„Trwają przygotowania do wprowadzenia elektronicznego rejestru czasu pracy”

Jestem bardzo ciekawa ile ten system bedzie nas podatników kosztował? Czy to kolejna zachcianka burmistrza? Czy dostaniemy informację z dokładnym kosztorysem i danymi firmy która go wdroży? Czy znow dziennikarze zadowola sie lakonicznym wyjaśnieniem rzecznika ze to „tajemnica handlowa”?

serio O_o ?
serio O_o ?
7 lat temu

naprawdę burmistrz jest taki dobry? Nie wspomniano, że wyrzuca pracowników urzędu za przeciwstawianie się jego (niesłusznym zresztą) decyzjom? Parę nieistotnych z punktu widzenia budżetu, pod publikę i burmistrz taki dobry wujek. Może i obniży zadłużenie gminy, ale przez 4 lata nic dużego nie zrobi dla miasta czy dla zwiększenia liczb pracujących. Strefa gospodarcza to nie jego zasługa, dostał ją po poprzednim burmistrzu.

Miś
Miś
7 lat temu

A gdyby tak zaryzykować… i zatrudnić w Przeglądzie dziennikarzy? Albo chociaż kogoś kto ma jakieś doświadczenie lub predyspozycje do tego?

Miś
Miś
7 lat temu

hahaha xD kolejny tekst przeglądu o tym jaki burmistrz jest spoko – żenada…

I ani słowa w podsumowaniu o wydawaniu publicznych pieniędzy na artykuły sponsorowane w Przeglądzie?

j88
j88
7 lat temu

Populizm był, jest i będzie. Nic dobrego w tej kadencji w gospodarskim rządzeniu nie zobaczycie. Zapomnijcie o inwestycjach tak dużych jak za poprzednika.

arek
arek
7 lat temu

Jeszcze zatęsknicie za Rzepką !

laurka dla władzy
laurka dla władzy
7 lat temu

Czy ten artykuł jest może sponsorowany przez burmistrza Romana Piaśnika? Bo czyta się to jak laurkę na cześć Piaśnika. Zero krytycyzmu.