Bydlin, Kwaśniów

Modernizacja części remizy OSP w Bydlinie oraz nowy samochód pożarniczo-gaśniczy dla OSP Kwaśniów – takich inwestycji doczekali się się strażacy-ochotnicy z Gminy Klucze.

Remont pomieszczenia garażowego wraz z zapleczem w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bydlinie kosztował dokładnie 149 028,35 złotych, z czego 45 000,00 złotych pokryło pozyskane przez Gminę Klucze dofinansowanie w ramach ogłoszonego przez Województwo Małopolskie konkursu „Małopolskie OSP 2022”. Zakres prac obejmował m.in. malowanie ścian i sufitów, modernizację instalacji elektrycznej, wykonanie nowych posadzek czy wymianę drzwi stalowych i bram garażowych wraz z napędem.

„Dzięki wykonanym pracom, poprawił się stan techniczny pomieszczeń strażnicy, a druhowie mają teraz odpowiednie warunki lokalowe, co z pewnością przełoży się na polepszenie jakości pracy oraz utrzymanie gotowości bojowej, a ponadto pozwoli należycie zabezpieczyć sprzęt, który się w nich znajduje. Przeprowadzone prace remontowo-budowlane z całą pewnością usprawnią wyjazdy do akcji ratowniczych, co w konsekwencji umożliwi szybsze udzielenie pomocy poszkodowanym w wypadkach, które mają miejsce na terenie działania jednostki. Poprawa stanu technicznego pomieszczeń zwiększy komfort pracy strażaków oraz wpłynie na możliwość szybkiego reagowania na zagrożenia, będące elementem składowym dzisiejszej rzeczywistości, a tym samym zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców całej gminy” – informują władze Gminy Klucze.

Z kolei koszt zakupu nowego samochodu pożarniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwaśniowie wyniósł 400 000,00 złotych – tutaj również gmina pozyskała dofinansowanie z konkursu „Małopolskie OSP 2022”, tym razem w kwocie 20 000,00 złotych. Ponadto, 200 000,00 złotych pochodzi ze środków KSRG/MSWiA, 5 000,00 złotych ze środków Starostwa Powiatowego w Olkuszu, 2 500,00 złotych ze środków Lasów Państwowych, a 172 500,00 złotych z budżetu Gminy Klucze.

fot. UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze